Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Sport Turniej rugby tag oraz rugby w...
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne

Sport

Mecz rugby

Turniej rugby tag oraz rugby w Łuszczowie

20.09.2021
Kolejna sportowa sobota za nami. Tym razem 18 września na obiektach sportowych ZSP w Łuszczowie Lubelska Akademia Sportu CampiSportivi była organizatorem turnieju rugby tag oraz rugby. Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn, ponad 100 zawodników i zawodniczek ze szkół z Tomaszowic, Jakubowic Konińskich, Łuszczowa oraz rugbiści Akademia RUGBY Budowlani Lublin i żeńska sekcja rugby Amazonki Budowlani Lublin. To wszystko złożyło się na rekordową frekwencję i święto sportu, święto rugby w Łuszczowie.

Obecna na zawodach Dyrektor ZSP Łuszczów Pani Magdalena Krystjańczuk była pod wrażeniem wspaniałej rodzinnej atmosfery i pięknej postawy fair play wszystkich zawodników.

Pogoda dopisała, a całym rozgrywkom towarzyszyła wspaniała atmosfera, piękne akcje oraz uśmiechy na twarzy zawodników. Do tego były słodkie pyszności przygotowane przez rodziców uczniów ZSP Łuszczów oraz KGW Łuszczów oraz ciepły poczęstunek z grilla.

Informujemy Państwa, że w rywalizacji rugby tag w kat. klas IV i młodszych zwyciężył zespół Budowalnych Lublin, drugie miejsce przypadło zespołowi gospodarzy "Farmerom" z Łuszczowa, a trzecie zawodnikom SP Tomaszowice, pozostałe dwa miejsca zajęli reprezentanci SP Jakubowice Konińskie.

W kategorii klas V i VI zwyciężył zespół "Farmerzy" Łuszczów klasa VI, drugie miejsce zdobyła drużyna SP Tomaszowice, a trzecie miejsce "Farmerzy" kasa V, tuż za podium uplasował się zespół Budowlanych Lublin.

Po raz pierwszy w Łuszczowie rywalizowano w oficjalnym turnieju rugby kontaktowego, w którym wystąpili zawodnicy i zawodniczki z roczników 2008/2007. W tej rywalizacji zwyciężył zespół Akademia RUGBY Budowlani Lublin, przed zespołem Farmerów z Łuszczowa i drużyną żeńskiej sekcji rugby Amazonki Budowlani Lublin, a skład turnieju uzupełnił zespół SP Tomaszowice.

Turniej był współfinansowany ze środków gminy Wólka w ramach programu "Propagowanie idei sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych", który realizuje Lubelska Akademia Sportu CampiSportivi.