Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Sport „FARMERZY” SP Łuszczów VICE Mistrzem...
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Sport

Logotypy: Rugby TAG, Ministerstwo kultury i sportu

„FARMERZY” SP Łuszczów VICE Mistrzem Rugby Tag

25.06.2021
W czwartek 24 czerwca br. w Jarocinie na boiskach klubu Jarota Jarocin rozegrany został Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag. W turnieju spotkało się 36 najlepszych zespołów szkolnych z dwunastu województw biorących udział w programie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” finansowanym przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zespoły zostały wyłonione w toku eliminacji rozgrywanych w poszczególnych województwach.
Wśród najlepszych zespołów w kraju wystąpiły dwa zespoły SP Łuszczów, mistrzowie województwa lubelskiego w kategorii klas V i VI pod kierownictwem ich trenera, nauczyciela wychowania fizycznego Pana Macieja Kleszcza.
 
W sumie około 290 zawodników, uczniów szkół podstawowych (dziewczynki i chłopcy) toczyło zmagania w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4, 5 i 6. Na trzech boiskach rozegranych zostało prawie 100 spotkań.
 
Do Jarocina wyruszyliśmy już w środę z samego rana, aby po zakwaterowaniu móc zobaczyć kultowe miejsca w Jarocinie jak choćby muzeum rocka i starówkę. Tego dnia czekały nas jeszcze emocje sportowe, wspólne kibicowanie drużynie Polski w meczu ze Szwecją na Euro 2020, a po meczu relaks w Aquaparku. Natomiast czwartek to już rywalizacja rugby Tag.
 
W rywalizacji klas V nasza drużyna z Łuszczowa w rozrywkach grupowych pokonała 3:1 SP 22 Częstochowa (mistrz woj. śląskiego), SP 47 Białystok 3:1 (podlaskie) oraz zremisował 1:1 z mistrzem woj. wielkopolskiego SP Mieszków zajmując pierwsze miejsce w grupie. W grupie mistrzowskiej przyszło nam się zmierzyć z najlepszym zespołem grupy A, przyszłym Mistrzem SP Lubień (małopolskie). Po wspaniałym meczu, w którym nasi przeciwnicy stracili jedyne przyłożenie w turnieju, ulegliśmy 1:2. W meczu decydującym o wicemistrzostwie spotkaliśmy się z SP 30 Łódź, nasi uczniowie wytrzymali ciężar spotkania i pewnie zwyciężyli 4:2.
 
Klasa V na II miejscu podium ze srebrnymi medalami !!
Skład drużyny klasy V: Jakub Dziewulski, Krzysztof Kopyść, Michał Wasik, Aleksandra Borek, Piotr Gasior, Natalia Spuz-Szpos, Marcin Baczkowski i Robert Tkaczyk.
 
W rywalizacji klas VI nasza drużyna popularni „Farmerzy” w fazie grupowej pokonali 2:0 SP 1 Kasinka Mała (mistrz woj. małopolskiego) ulegli 0:2 SP 14 Lubin (dolnośląskie) i zremisowali z SP 10 Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie). Te wyniki dały nam drugie miejsce w grupie i mecze o miejsca 4-6, w których SP Łuszczów spotkała się z SP 22 Częstochowa (mistrz woj. śląskiego) oraz SP 47 Białystok. Po bardzo zaciętych meczach „Farmerzy” zremisowali kolejno 2:2 oraz 0:0 ostatecznie z jedną porażką zajmując 5 miejsce w całym turnieju.
 
Drużynę klasy VI reprezentowali:
Julia Kiełbus, Rafał Durak, Dawid Romańczuk, Patrycja Oleszko, Aleksander Szalast, Jakub Bednarczyk, Anna Baczkowska, Emilia Szewczak oraz Kacper Uniłowski.
 
Oprócz pięknych medali wszyscy nasi uczniowie otrzymali mnóstwo nagród rzeczowych w postaci dresów, koszulek rugby Tag oraz plecaków wraz z gadżetami.
 
Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach.
 
 
Powrót