Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Sport „FARMERZY” SP Łuszczów POTRÓJNYM II...
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne

Logotypy Rugby Tag, Ministerstwo sportu

„FARMERZY” SP Łuszczów POTRÓJNYM II VICE Mistrzem Rugby Tag

07.12.2020
Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag, 03.12.2020 Warszawa.

W czwartek 3 grudnia br. w hali TORWAR, największej hali widowiskowo - sportowej w Warszawie, rozegrany został Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag. Na głównej płycie hali spotkało się 30 najlepszych zespołów szkolnych z dwunastu województw biorących udział w programie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” finansowanym przez Ministerstwo Sportu. Zespoły zostały wyłonione w toku eliminacji rozgrywanych w poszczególnych województwach.

Wśród najlepszych zespołów w kraju wystąpiły trzy zespoły SP Łuszczów - Mistrzowie województwa lubelskiego w kategorii klas IV, V oraz VI pod kierownictwem ich trenera, nauczyciela wychowania fizycznego Pana Macieja Kleszcza.

W sumie około 240 zawodników, uczniów szkół podstawowych (dziewczynki i chłopcy) toczyło zmagania w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV, V i VI. Na trzech boiskach rozegranych zostało 87 spotkań.

Pierwszy raz w historii Ogólnopolskich Finałów Szkolnej Ligii Rugby Tag na podium w każdej kategorii stanęli zawodnicy reprezentujący jedna szkołę. Jako pierwsi dokonali tego Farmerzy ze SP w Łuszczowie!!!

W każdej kategorii wiekowej nasze zespoły zajęły III miejsca, zdobywając brązowe medale!!!

SP Łuszczów w trzech kategoriach III drużyną rugby Tag wśród szkolnych zespołów rugby tag w Polsce!!

W kategorii klas IV zespół „Farmerów” z Łuszczowa w rozrywkach grupowych zajął I miejsce i w półfinale przyszło nam się zmierzyć z SP 1 Łódź (mistrz woj. łódzkiego). Po zaciętym meczu niestety ulegliśmy 2:3. W meczu o trzecie miejsce rywalizowaliśmy z SP 47 Białystok (mistrz woj. podlaskiego) zwyciężając 4:1 i tym samym zajmując III miejsce i zdobywając brązowe medale!!

Zespół klasy IV reprezentowali: Marcin Baczkowski, Robert Tkaczyk, Dominik Nowak, Szymon Gagoł, Zoya Głowacka, Amelia Klej, Szymon Sokołowski i Piotr Skrzyński.

W rywalizacji klas V nasza drużyna z Łuszczowa w rozrywkach grupowych pokonała 4:0 SP 29 Olsztyn (mistrz woj. warmińsko - mazurskiego), 2:1 SP 14 Miedziowi Lubin (mistrz woj. dolnoślaskiego), SP Białystok 5:2 (podlaskie) oraz zremisował 2:2 z mistrzem woj. łódzkiego SP 54 Łódź zajmując drugie miejsce w grupie tylko słabszym bilansem przyłożeń. Niestety trzeci rok z rzędu w finałach o naszym drugim miejscu w grupie decydują przyłożenia. W półfinale przyszło nam się zmierzyć z najlepszym zespołem grupy B, przyszłym Mistrzem SP Lubień (małopolskie). Wspaniały mecz, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie - od 2:0 dla SP Łuszczów, aż niestety do porażki 3:4.

W meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się z SP Mieszków (wielkopolskie), nasi uczniowie nie podłamali się niepowodzeniem w półfinale i pewnie zwyciężyli 3:1.

Klasa V także na III miejscu podium z brązowymi medalami!!!

Skład drużyny klasy V: Jakub Dziewulski, Krzysztof Kopyść, Michał Wasik, Aleksandra Borek, Piotr Gasior, Natalia Spuz-Szpos oraz Oskar Kowalski.

W rywalizacji klas VI nasza drużyna, popularni „Farmerzy” w fazie grupowej pokonali 4:0 SP 33 Olsztyn (mistrz woj. warmińsko - mazurskie), 3:0 SP 1 Kasinka Mała (małopolskie), w takim samym stosunku odprawili SP 39 Chorzów (śląskie) oraz ulegli 0:2 późniejszym Mistrzom SP Mieszków.

Te wyniki dały nam drugie miejsce w grupie i awans do półfinału, w którym SP Łuszczów spotkała się z SP Kurowice (mistrz woj. łódzkiego). Po bardzo zaciętym meczu „Farmerzy” ulegli 2:3.

I trzeci tego dnia w wykonaniu SP Łuszczów mecz o III miejsce, tym razem z zespołem Lechii Gdańsk. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. O brązowych medalach miała decydować dogrywka do złotego przyłożenia i to przyłożenie po wspaniałej zespołowej akcji zdobyli Farmerzy!!!

Farmerzy w rywalizacji klas VI zajęli ostatecznie III miejsce i również na ich szyjach zawisły brązowe medale!

Drużynę klasy VI reprezentowali:

Julia Kiełbus, Rafał Durak, Dawid Romańczuk , Patrycja Oleszko, Aleksander Szalast, Jakub Bednarczyk, Anna Baczkowska oraz Emilia Szewczak.

Oprócz pięknych medali wszyscy nasi uczniowie otrzymali mnóstwo nagród rzeczowych w postaci dresów, treningowych kompletów sportowych, koszulek rugby Tag oraz plecaków wraz z gadżetami szkolnymi.

Trener naszych zawodników Pan Maciej Kleszcz dziękuje rodzicom zawodników za zaangażowanie włożone w przygotowania do turniejów w tym semestrze oraz dowóz dzieci na treningi w szkole, jak i na hali w Lublinie.

Wspaniałe mecze, wyniki osiągnięte w tak trudnym i wyczerpującym turnieju w Warszawie to podsumowanie i nagroda dla wszystkich uczniów za trud włożony w treningi rugby, te w szkole i te na hali w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach.