Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Sport „Farmerzy” w Ogólnopolskim Finale...
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Sport

„Farmerzy” w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligii Rugby Tag w Warszawie

„Farmerzy” w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligii Rugby Tag w Warszawie

02.01.2020
We środę, 18 grudnia 2019 r. w warszawskiej hali COS Torwar rozegrano XIII już turniej finałowy Szkolnej Ligi Rugby Tag. Jesienna edycja trwała od września do grudnia i zgromadziła w programie ponad dwa tysiące dzieci z klas IV, V i VI szkół podstawowych z dwunastu województw.
W turnieju finałowym udział wzięło 35 drużyn, które wygrały turnieje w swoich województwach. Podczas finału na trzech boiskach Torwaru bawiło się 90 dziewczynek i 182 chłopców, czyli razem 272 uczestników. Wśród nich zespół z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Łuszczowa - Mistrz Województwa Lubelskiego w kat. klas IV.
 
Nasi reprezentanci trafili do grupy B, gdzie zwyciężyli SP 54 Łódź z wynikiem 3:1. Następnie pokonali SP 29 Olsztyn również z wynikiem 3:1. W ostatnim meczu ulegli SP 14 Lubin 1:3. Taki wynik sprawił, że trzy drużyny miały taka sama liczbę punktów i ostatecznie „Farmerzy” pierwsze miejsce w grupie przegrali JEDNYM przyłożeniem. Pozostała nam walka o miejsca VII-IX. W pierwszym meczu tej fazy turnieju zremisowaliśmy z SP 10 Bydgoszcz 3:3 oraz pokonaliśmy SP Zabratówka 3:2 ostatecznie zajmując VII miejsce.
 
SP Łuszczów - VII zespołem w kraju wśród szkolnych drużyn w kat. klas IV!!! Trzymamy poziom i walczymy dalej !!!
 
Na dzieciach olbrzymie wrażenie zrobiła hala COS Torwar, która cyklicznie gości wiele sportowych gwiazd z całego świata oraz odbywają się w niej liczne międzynarodowe wydarzenia sportowe. Teraz jej parkietem zawładnęły dzieci - przejęte, skoncentrowane, żeby wypaść jak najlepiej, a po zawodach - uśmiechnięte i szczęśliwe. Nie było w turnieju przegranych, wprawdzie wyłoniono medalistów w kategorii klas IV, V i VI, ale nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy. Radości i uśmiechów było co niemiara! Czas pokaże, czy będzie to dla nich jednorazowa przygoda z rugby czy pasja na całe życie.
„Farmerzy” Łuszczów wystąpili w składzie: Krzysztof Kopyść, Jakub Dziewulski, Michał Wąsik, Natalia Spuz-Szpos, Piotr Gąsior, Tamara Plewko, Bartłomiej Szewczak i Robert Tkaczyk.
Powrót