Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Kultura Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Kultura w Gminie

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

27.02.2024
„I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską…"

„Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile,
lecz po czasie jej trwania.”
Robert Browning

 

50 rocznica ślubu to szczególny powód do świętowania. To jakże piękny i długi jubileusz. Chciałoby się powiedzieć, że 50 lat minęło jak jeden dzień, ale zastanawiając się głębiej nasuwa się pytanie, co złożyło się na tą niezwykłą rocznicę? Patrząc czysto matematycznie to 600 miesięcy razem, we dwoje. Ile to wspólnie spędzonych świąt, kolejnych rocznic ślubu, codziennych radości i smutków, ile urlopów, fotografii, marzeń, wschodów i zachodów słońca, pokonanych trudności? Ile wzajemnych życzliwości, uśmiechów dzieci i radości wnuków? Jak wiele pięknych dni.

W dniu 23 lutego 2024 r. w Urzędzie gminy Wólka obchody złotych godów świętowały dwie pary małżeńskie. 

Za długoletnie pożycie małżeńskie dostojni Jubilaci Barbara i Stanisław Garbacz oraz Grażyna i Marian Kapitan zostali uhonorowani medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt gminy Wólka – Edwin Gortat. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Wójt gminy skierował do nich słowa uznania. Podkreślił, że dają nam przykład trwałości, wierności i siły małżeństwa oraz rodziny. Są dumą i chlubą naszej gminy.

Małżonkowie mieli okazję do rozmowy, pamiątkowych zdjęć a także wymiany wieloletnich doświadczeń. 

Szanownym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia, pomyślności i szczęścia oraz by mogli świętować kolejne rocznice małżeńskie.

Zapraszamy pary małżeńskie, które obchodzą w bieżącym roku lub obchodziły w latach ubiegłych 50-tą rocznicę ślubu do złożenia wniosku o nadanie medali za „Długoletnie pożycie małżeńskie”. Wniosek taki mogą złożyć Jubilaci lub członkowie ich rodzin.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody za pośrednictwem Urzędu Stanu Cywilnego miejsca zameldowania Jubilatów.

Aby zainicjować procedurę nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, należy dokonać zgłoszenia jubileuszu w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym ze względu na miejsce zameldowania.

 

Powrót