Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Kultura Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Kultura w Gminie

Kwiaty i medale

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

06.03.2023
W dniu 23 lutego 2023 r. Wójt Gminy Wólka - Edwin Gortat wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie Krystynie i Stanisławowi Gierlachom, którzy niedawno obchodzili piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Złote Gody to 50 rocznica zawarcia związku małżeńskiego, czyli jubileusz niezwykły. Wspólne życie ponad pół wieku to dowód wzajemnej miłości, szacunku, zrozumienia, prawdziwej przyjaźni oraz potwierdzenie, że to właśnie w rodzinie tkwi siła, determinacja a dobre małżeństwo może przetrwać wszystko.


W dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wójt Gminy Wólka wręczył medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Bo przecież wspólnie przeżyte 50 lat i więcej to niepodważalny dowód, że można i na pewno warto przejść przez życie razem. Swoją postawą pokazują nam, młodszemu pokoleniu, że małżeństwo to niepodważalny fundament dla zrozumienia istoty związku małżeńskiego i dobra rodziny oraz wspaniały wzór do naśladowania.
W tym dniu nie mogło zabraknąć gratulacji, życzeń, kwiatów i pamiątkowych dyplomów. Miłym akcentem były wspólne fotografie z udziałem Jubilatów.


Życzymy dalszych lat w zdrowiu i wspólnej miłości, szczęścia rodzinnego oraz następnych równie radosnych jubileuszy!
Jednocześnie zapraszamy kolejne pary małżeńskie, które obchodzą 50-tą rocznicę ślubu do złożenia wniosku o nadanie medali za „Długoletnie pożycie małżeńskie". Wniosek taki mogą złożyć Jubilaci lub członkowie ich rodzin.


Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody za pośrednictwem Urzędu Stanu Cywilnego miejsca zameldowania Jubilatów. Aby zainicjować procedurę nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, należy dokonać zgłoszenia jubileuszu w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym ze względu na miejsce zameldowania.

Zapraszamy do kontaktu z Urzędem Stanu Cywilnego pod numerem telefonu 81 478 17 58.

 

Powrót