Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Kultura Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Kultura w Gminie

uśmiechnięci ludzie

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

20.12.2022
„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie" (św. Jan Paweł II)

W dniu 23 listopada 2022 r. Wójt Gminy Wólka - Edwin Gortat wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie Krystynie i Janowi Kowal, Helenie i Eugeniuszowi Siuda oraz Annie i Andrzejowi Pachuta, którzy niedawno obchodzili piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód uznania dla trwałości małżeństw. To symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.


Szanowni Jubilaci dają nam przykład trwałości, wierności i siły małżeństwa oraz rodziny. Są dumą i chlubą naszej Gminy. Dziękujemy im za ich ofiarną miłość, przykład życia, radości i cierpienia. Dziękujemy za nieprzespane noce, słowa otuchy, za każdy siwy włos na ich skroni.


Jednocześnie zapraszamy pary małżeńskie, które obchodzą 50-tą rocznicę ślubu do złożenia wniosku o nadanie medali za „Długoletnie pożycie małżeńskie". Wniosek taki mogą złożyć Jubilaci lub członkowie ich rodzin.


Jubilatom jeszcze raz życzymy długich i pogodnych wspólnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół, rodzinnego ciepła i miłości bliskich.


„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie" – K. I. Gałczyński

 

Powrót