Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Kultura Akcja #sprzątamy_okolicę
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Kultura w Gminie

Zdjęcie grupowe

Akcja #sprzątamy_okolicę

27.04.2021
W sobotę z okazji Dnia Ziemi dużą grupą Ludzi Dobrej Woli ruszyliśmy w teren i mieliśmy pełne ręce roboty. Masza cudowna okolica, piękne tereny budzące się do życia po długiej zimie i...... niestety butelki, opakowania, części samochodowe, elektrośmieci... wszystko to zalegało przy drogach, lesie, rowach, zagajnikach czy też rzekach.
Posprzątaliśmy tyle, ile daliśmy radę, ale dnia by nam nie starczyło, aby zadbać o każde miejsce.
 
Pamiętajmy!!! Walka o dobro naszej małej ojczyzny wciąż trwa i każdy z nas może przyłączyć się do tej pokojowej batalii. Dlatego Dzień Ziemi powinien trwać przez cały rok, bo w trakcie 365 dni mamy szansę zrobić coś dobrego dla siebie i Ziemi, bo Ziemia to nasz dom.
 
Apelujemy do Państwa!!! Zadbajmy, aby sobotnia praca Wolontariuszy nie okazała się syzyfową pracą. Nie przechodźmy obojętnie obok porzuconych śmieci, gdyż każdy z nas chce mieszkać w ładnym, czystym i schludnym miejscu. Dbajmy wszyscy razem o ład i porządek w Naszej Gminie. Zapewnijmy sobie samym i przyszłym pokoleniom – naszym dzieciom i wnukom majątek w postaci czystych lasów, rzek i przede wszystkim pięknej przyrody.
 
Dziękuję Paniom z KGW Wóleckie Babeczki za wspaniałą inicjatywę, firmie Kom-Eco za wsparcie logistyczne w odbiorze odpadów, natomiast PGK Wólka Sp. z o.o. za pomoc w zwiezieniu odpadów. Uwierzcie- ilość zebranych odpadów była przerażająca!!!
 
Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli być z nami - Mieszkańcom - tym dużym i małym, pracownikom Urzędu Gminy Wólka, Radnej Gminy Wólka Małgorzacie Samuła oraz Przewodniczącej Zarządu osiedla Borek Renacie Śniadeckiej- Mandryk.
 
Kawał dobrej roboty za nami.
 
PAMIĘTAJMY, IŻ DBAJĄC O ŚRODOWISKO DBAMY O NASZE WSPÓLNE DOBRO!!!
 
 
/-/Edwin Gortat
Wójt Gminy Wólka
 
Powrót