Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie Czytelmistrz 2020

Kultura w Gminie

Czytelmistrz 2020

Czytelmistrz 2020

19.07.2019
Konkurs organizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie wraz z gminą Wieruszów i Starostwem Powiatowym w Wieruszowie.
Jest to konkurs czytelniczy kierowany do dorosłych mieszkańców całej Polski, którzy kochają książki. Jest autorskim pomysłem burmistrza Wieruszowa oraz dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Jego celem jest promowanie i popularyzowanie czytelnictwa w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa.
 
W pierwszej edycji hasło przewodnie konkursu brzmi „Wolność od deski do deski”. Temat przewodni wybrany został, by uczcić 30. rocznicę pierwszych, wolnych demokratycznych wyborów w Polsce, obalenie komunizmu w Polsce i wielu innych przemian, do których doszło w konsekwencji działań Polaków w 1989 roku.
 
Tematyka konkursu nawiązuje do ogólnie pojętej wolności. Słowo wolność ma ogromną moc i szerokie znaczenie – zupełnie jak proponowana lista książek konkursowych. Bogaty wachlarz tematyki, bohaterów i wydarzeń mają za zadanie nieść przekaz i symbolikę wolności. Poprzez taki dobór literatury konkursowej chcemy pokazać jak wiele twarzy, punktów widzenia i znaczenia ma wolność. Jak szeroko możemy rozumieć i dowolnie interpretować to słowo. Stąd właśnie wynika różnorodność doboru repertuaru konkursowego.
 
Organizator zaprasza do wspólnego celebrowania wolności poprzez udział w konkursie. Wystarczy zapoznać się z regulaminem konkursowym, przeczytać książki z proponowanej listy i wysłać do nas swoje zgłoszenie.
 
Organizatorzy przewidują dla najlepszych uczestników konkursu, bez względu na miejsce zamieszkania nagrody za zajęcie:

I miejsce- 7.000 zł brutto*
II miejsce- 3 500 zł brutto*
III miejsce- 2 000 zł brutto
 
Więcej informacji oraz dokumenty zgłoszeniowe znajda Państwo na stronie:
Powrót