Tutaj jesteś Aktualności #WstawajAlicja

Aktualności

#WstawajAlicja

#WstawajAlicja

19.12.2019
Alicja Mazurek to niespełna 20-letnia mieszkanka naszej gminy, która 19 lutego 2018 roku uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Kierowca auta, kolega ze Wspólnoty Guadalupe, nie przeżył. Ali także lekarze nie dawali wielkich szans. Cały personel medyczny wątpił, czy uda jej się dożyć pierwszej operacji.
„Miała żyć zaledwie godzinę” – wspomina mama Ali, Agnieszka Mazurek. Ala przeżyła – Rodzice i Przyjaciele mówią, że był to cud, który wymodlili przyjaciele Alicji, ale również osoby nieznajome, które były poruszone tą tragedią. Od pierwszych informacji o wypadku ruszył wielki szturm do nieba. Młodzież z KSMu, w którym Ala była mocno zaangażowana, stworzyła grafik internetowy, do którego zapisywali się ludzie chcący modlić się o cud życia Alicji.
 
Jaka Alicja była przed wypadkiem? Doskonale to widać na zdjęciach poniżej. Była zawsze uśmiechniętą i bardzo aktywną dziewczyną, zaangażowaną w różne grupy religijne i nie tylko. Razem ze swoimi znajomymi z osiedla założyła oddział KSMu przy parafii w Turce. Jednocześnie dołączyła do Wspólnoty Guadalupe. Należała również do zespołu, który posługiwał na comiesięcznych Mszach Świętych z modlitwą o uzdrowienie przy parafii Świętej Rodziny w Lublinie. Dała się również zapamiętać jako roześmiana, serdeczna i otwarta osoba wielu pielgrzymom na sierpniowym szlaku na Jasną Górę. Wspólnie z przyjaciółką zajmowała się także oprawą muzyczną ślubów w Lublinie i okolicach. To tylko jedne z wielu inicjatyw, w których brała udział. Zawsze miała czas dla drugiego człowieka i chętnie przychodziła każdemu z pomocą. Ala jest teraz w śpiączce, a na jej powrót do zdrowia, wspaniały uśmiech i piękny głos czekają jej kochający Rodzice i Przyjaciele.
 
To głównie dla niej, z inicjatywy Agnieszki i Wojtka Mazurków, powstała Fundacja Wstawaj Alicja, której głównym celem jest niesienie pomocy osobom po urazach neurologicznych i w trakcie rehabilitacji neurologicznej. Fundacja realizuje swoje cele między innymi poprzez budowę Ośrodka Neurorehabilitacji, który powstał w Turce na osiedlu Borek. Rodzice Ali wybudowali ośrodek z myślą o swoim dziecku, ale także po to, by pomóc wielu innym ludziom, którzy potrzebują specjalistycznej terapii. Alicja zawsze chciała pomagać, teraz jej marzenie się spełnia.
 
Uroczyste otwarcie jej ośrodka, który w nazwie ma jej imię, odbyło się 15 grudnia br. Podczas otwarcia można było zwiedzić placówkę i zobaczyć, co Rodzicom Ali udało się stworzyć w tak krótkim czasie. Na pewno był to czas intensywnej i ciężkiej pracy, ale jakże owocnej.
 
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).
 
Kochani, przed nami magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, który jest czasem budowania życzliwości, bliskości i szacunku. To także czas dobra, które ofiarujemy drugiemu człowiekowi. Na tą życzliwość czeka Alicja oraz inne osoby potrzebujące rehabilitacji. Jeśli chcesz im zrobić prezent, to wesprzyj prowadzoną zbiórkę, z której uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Alicji i innych potrzebujących. Poniżej podajemy numer konta oraz dane Fundacji Wstawaj Alicja.
 
Fundacja Wstawaj Alicja
Ul. Klonowa 33
20-258 Turka
KRS: 0000812061
NR KONTA: 45 1140 2004 0000 3802 7939 2529
 
Dodatkowo trwa zbiórka pieniędzy na https://zrzutka.pl/8ky935.
 
Naprawdę warto pomagać, bo dobro wraca. Flora Edwards powiedziała: ,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.'' I właśnie to wracające dobro ubogaca nas i czyni szczęśliwszymi.
 
Alicja 1
 
Alicja b
 
Alicja 3
 
Zachęcamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z otwarcia Ośrodka Neurorehabilitacji w Turce.
Powrót