Tutaj jesteś Aktualności Spotkania prewencyjno- profilaktyczne...

Aktualności

Spotkania prewencyjno- profilaktyczne „Włącz myślenie – bądź bezpieczny”

Spotkania prewencyjno- profilaktyczne „Włącz myślenie – bądź bezpieczny”

20.12.2018
We środę 19 grudnia w Szkole Podstawowej w Świdniku Małym odbyły się spotkania profilaktyczno- prewencyjne z policją w ramach projektu pt. „Bezpieczna Gmina – Bezpieczni Mieszkańcy”.
Nasi uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w warsztatach o bezpieczeństwie na drodze pt. „Włącz myślenie – bądź bezpieczny”.
 
Spotkanie prowadziła Pani Dzielnicowa mł. asp. Aneta Malesa z Komisariatu Policji w Niemcach. Pani Aneta rozmawiała z dziećmi o zasadach poruszania się po drogach, chodnikach oraz przejściach dla pieszych oraz przypomniała uczniom o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniach, tornistrach, a także zasadach przewożenia dzieci w samochodzie. Dzieci uważnie słuchały, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Podczas spotkania każdy ze słuchaczy otrzymał materiały odblaskowe, dzięki którym będzie bardziej widoczny na drodze.
 
Serdecznie dziękujemy Pani Anecie Malesie za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Mamy nadzieję, że nasze dzieci będą wykorzystywać przekazaną wiedzę oraz materiały odblaskowe w życiu codziennym.
Projekt „Bezpieczna Gmina – Bezpieczni Mieszkańcy” realizowany przez gminę Wólka w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
 
Powrót