Tutaj jesteś Aktualności ŚWIATŁOWÓD W GMINIE WÓLKA

Aktualności

ŚWIATŁOWÓD W GMINIE WÓLKA

ŚWIATŁOWÓD W GMINIE WÓLKA

23.04.2019
Drodzy mieszkańcy, w okresie najbliższych 3 lat na terenie województwa lubelskiego, a tym samym i w naszej Gminie, wybudowana zostanie sieć światłowodowa realizowana w ramach kolejnego etapu ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

W związku z tym, udostępniamy Państwu notkę jaką otrzymaliśmy od wykonawcy, firmy FIBEE (poniżej) oraz wykaz punktów adresowych, do których doprowadzony zostanie światłowód.

Szanowni Państwo,

Już wkrótce rusza realizacja kolejnego etapu ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wspierającego budowę dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości na terenach gdzie usługi światłowodowe nie były wcześniej dostępne.

Trzeci konkurs POPC3 objął najtrudniejsze pod względem inwestycyjnym 33 obszary Polski, na które we wcześniejszych naborach nie podpisano umów o dofinansowanie. 

W ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego spółki FIBEE wygrały konkursy na inwestycje w 19 obszarach Polski, w tym również w województwie lubelskim.

W ramach inwestycji na terenie Gminy Wólka, w ciągu najbliższych 3 lat zaplanowane jest przyłączenie 1256 gospodarstw domowych i 9 placówek publicznych do sieci szerokopasmowej. Realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje etap prac projektowych, który przypada na 2019 rok, a w czwartym kwartale tego roku zaplanowane jest rozpoczęcie prac budowlanych.

Zbudowana sieć będzie mieć charakter otwarty, tzn. że wszyscy operatorzy, również lokalni będą mogli skorzystać z nowoczesnej infrastruktury na zasadach hurtowych. Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom na dostęp do wysokiej jakości usług u wybranego indywidualnie dostawcy.

O postępach naszych działań będziemy informować na bieżąco.

Arkadiusz Karbowniczek
Regional Project Manager POPC3

Uprzedzając pytania osób, których budynki nie są uwzględnione w wykazie odpowiadamy, aby zgłosili chęć przyłączenia do sieci światłowodowej do Urzędu Gminy Wólka telefonicznie pod numerem 81 478-17-62 lub mailowo na adres e-mail: piotr.lucka@wolka.pl. Lista zostanie przekazana Wykonawcy, który jeżeli będzie taka możliwość uwzględni przyłączenie tych punktów do ww. sieci światłowodowej.

Listę adresową przyłączonych gospodarstw, którą gmina Wólka otrzymała od Wykonawcy (sporządzona zgodnie z wyliczeniami) znajdą Państwo pod linkiem: https://cppc.gov.pl/images/uploads/Obszar_3_3_06_11a.pdf Po otwarciu strony proszę wcisnąć odnośnik „Pobierz punkty”. Pobiorą Państwo plik excel z listą adresową, należy użyć filtru w kolumnie gminy i wybrać interesującą Państwa lokalizację tj. Wólka.

Powrót