Tutaj jesteś Aktualności Nie bądź kosmita ;) rozlicz w Wólce...

Aktualności

Nie bądź kosmita ;)  rozlicz w Wólce PIT-a :)

Nie bądź kosmita ;) rozlicz w Wólce PIT-a :)

12.04.2019
Wszystkim zależy na dynamicznym rozwoju i poprawie infrastruktury w okolicy, w której mieszkamy. Potrzebne są nowe, oświetlone drogi, chodniki, obiekty sportowe i rekreacyjne. Zależy nam na bogatej bazie edukacyjnej, rozwiniętym transporcie publicznym, poprawie bezpieczeństwa, atrakcyjnej ofercie kulturalnej. Chcemy, aby Gmina Wólka stawała się coraz piękniejsza.

Każdego roku wzrasta liczba mieszkańców. Rodzi to nowe potrzeby w rozbudowie i poprawie już istniejącej infrastruktury. Niestety, wielu mieszkańców naszej gminy zameldowanych jest na terenie innych gmin, płacąc tam podatek dochodowy.

Tak niewiele potrzeba, aby to zmienić. Wystarczy zameldować się lub wpisać w zeznaniu podatkowym, jako aktualne miejsce zamieszkania Gminę Wólka. Możecie Państwo także złożyć deklarację ZAP – 3. To bardzo ważne, gdyż wiąże się z konkretnymi korzyściami, jakie z tego tytułu płyną do budżetu naszej gminy. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasze pieniądze zasilą lokalny budżet, co z kolei przełoży się na poprawę warunków życia w miejscowości, w której zamieszkujemy, w której koncentruje się nasze życie. Warto podkreślić, że to prawie 40% odprowadzanego podatku.

Wszystkim zameldowanym mieszkańcom oraz tym, którzy w zeznaniu podatkowym czy deklaracji ZAP – 3 wskazali Gminę Wólka, dziękuję. Państwa podatek przyczynia się do poprawy komfortu i jakości życia w okolicy, w której mieszkacie.

Chciałbym, abyście Państwo świadomie podjęli decyzję, gdzie trafią Państwa pieniądze, jak zostaną wykorzystane i jakie związane są z tym korzyści.

Twój podatek w budżecie Gminy Wólka to inwestycje, które będą służyć Tobie i Twoim najbliższym.

Tych Mieszkańców, którzy odpowiedzą na mój apel i rozliczą podatek na rzecz gminy Wólka, jak również Tych, których podatek już zasila budżet naszej gminy, zapraszam do udziału w trzeciej edycji konkursu, tym razem odbywającego się pod hasłem: Nie bądź kosmita ;) rozlicz w Wólce PIT-a :). Czekają na Państwa bardzo atrakcyjne nagrody!!!

Poniżej znajdą Państwo Regulamin konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i dostarczyć do Urzędu Gminy Wólka najpóźniej do 17 maja br. Zachęcam do udziału w konkursie.

Zachęcam do udziału w konkursie.


Edwin Gortat
/-/
Wójt gminy Wólka
 
 

Plakat

Powrót