Tutaj jesteś Aktualności Jubileusze małżeńskie to wspaniała,...

Aktualności

Jubileusze małżeńskie to wspaniała, radosna i przepełniona szacunkiem uroczystość, na której w sposób szczególny honorowane są szczęśliwe pary.

Jubileusze małżeńskie to wspaniała, radosna i przepełniona szacunkiem uroczystość, na której w sposób szczególny honorowane są szczęśliwe pary.

26.09.2018
W czwartek 13 września 2018 roku na zaproszenie Wójta Gminy Edwina Gortata przybyło 21 par, którym nadany został przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Z tej okazji, w intencji Jubilatów Ksiądz Dziekan Mirosław Zając odprawił Mszę Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Trójcy Świętej w Wólce. Po Mszy Św. Jubilaci wraz z Rodzinami i władzami gminy udali się do restauracji „Gościniec”. Wszyscy zebrani zostali powitani przez Wójta Gminy Edwina Gortata, który złożył we własnym imieniu najserdeczniejsze życzenia i podziękowania świętującym Parom, a następnie odczytał list gratulacyjny od Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka. Do wręczania Dostojnym Jubilatom jedynego w swoim rodzaju odznaczenia Wójt zaprosił Przewodniczącego Rady Gminy Józefa Madonia, który również w tym dniu wraz z Małżonką obchodził jubileusz. W dalszej części uroczystości Pan Przewodniczący w imieniu wszystkich zgromadzonych oraz własnym podziękował Wójtowi za zorganizowanie tak pięknej uroczystości.

Po części oficjalnej odbył się uroczysty obiad oraz słodki poczęstunek w postaci przygotowanego specjalnie na tą okazję tortu.

Dostojnym Jubilatom życzymy dalszych długich i pogodnych wspólnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół, rodzinnego ciepła i miłości bliskich.

Powrót