Tutaj jesteś Aktualności Dzień Ziemi w gminie Wólka

Aktualności

Dzień Ziemi w gminie Wólka

Dzień Ziemi w gminie Wólka

13.04.2018
Dnia 22 kwietnia 2018 r. obchodzony będzie Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Gmina Wólka wraz ze środowiskiem harcerskim w dniu 21 kwietnia (sobota) organizuje sprzątanie gminy, stąd zapraszamy wszystkich Mieszkańców do włączenia się w tym dniu w naszą akcję. Deklaracje osób/drużyn chętnych do wzięcia udziału w obchodach Dnia Ziemi można składać osobiście w Urzędzie Gminy Wólka, w pok. nr 13 (I piętro), telefonicznie: 885 822 821 bądź mailowo: emilia.sikorska@wolka.pl do dnia 19 kwietnia 2018r. do godz. 15:30.

Oczywiście mogą to być osoby z terenu całej gminy, które będą sprzątać miejscowości, w których mieszkają.  Zapewniamy worki, rękawice oraz wywóz zebranych odpadów.

Na zakończenie sprzątania (ok. godz. 18:00) wszystkich Państwa zapraszamy na osiedle borek (obok Orlika) na wspólne ognisko ze śpiewograniem.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i pokażmy, że zależy nam na czystym środowisku. Dajmy dobry przykład!

Plakat

 

Powrót