Tutaj jesteś Aktualności Uliczna zbiórka w ramach Akcji Pomóż...

Aktualności

Uliczna zbiórka w ramach Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już za nami

Uliczna zbiórka w ramach Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już za nami

28.11.2017
W niedzielę 26 listopada br. mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w inauguracji tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Wielka Uliczna Zbiórka Darów odbyła się na Osiedlu Borek. Jak co roku, z ogromnym zaangażowaniem, koordynowali ją Państwo Marcin i Edyta Dobek wraz z Proboszczem Parafii pw. Jezusa Miłosiernego w Turce. Do Akcji aktywnie włączyli się harcerze, Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Świdniku Dużym Pierwszym oraz w Turce, jak również pracownicy sklepu Top Market.

W tym roku, poza zbiórką darów, dodatkowo zrealizowane zostały działania związane
z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Nasi mali mieszkańcy zwiedzali radiowóz policyjny,
a następnie wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach o bezpieczeństwie na drodze pt. „Świeć przykładem”. Praktyczną część spotkania prowadziły Panie Iwona Cichocka i Jolanta Wąsowska
z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W imieniu Wójta Gminy Wólka głos zabrała Pani Emilia Sikorska – kierownik Referatu Promocji Urzędu Gminy Wólka. Pani Emilia, nawiązując do tematyki spotkania, omówiła działania projektu, dzięki któremu na Osiedlu Borek zostały poziomo oznaczone przejścia dla pieszych. Poinformowała uczestników, o działaniach projektu „PRZECHODZIMY BEZPIECZNIE - poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na Osiedlu Borek w gminie Wólka”, realizowanego w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. Podczas spotkania każdy ze słuchaczy otrzymał odblaski, dzięki którym będzie bardziej widoczny na drodze.

W organizację niedzielnej zbiórki zaangażowało się wiele osób dobrej woli, za co, w imieniu organizatorów, serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do mieszkańców, którzy, po raz kolejny, potrafili okazać serce potrzebującym.

Dary w dalszym ciągu można przynosić w soboty w godz. 12.00-15.00 i niedziele (po mszach świętych) do sali parafialnej przy ulicy Malinowej 3. Będą zbierane do 10 grudnia. Prosimy
o przynoszenie artykułów szkolnych, zabawek, środków czystości, suchego prowiantu i słodyczy. Dodatkowych informacji udzielą Państwo Dobek (nr tel. na plakatach).


Powrót