Tutaj jesteś Aktualności Fit and smart 2017

Aktualności

Fit and smart 2017

Fit and smart 2017

08.05.2017
Dnia 24 kwietnia 2017r.odbył się w Szkole Podstawowej w Pliszczynie II  Gminny Drużynowy Turniej sportowo- angielski "Smart and Fit".  Organizatorami tego turnieju byli p. Ivan Kulibaba - część językowa i p. Jolanta Reszko - część sportowa.

 

Celem turnieju było m.in. doskonalenie umiejętności językowych uczniów w zakresie języka angielskiego, popularyzacja języka angielskiego oraz sportu wśród uczniów szkół podstawowych, rozwijanie postawy otwartości na zdrowy tryb życia, rozwijanie i upowszechnianie wszelkiej formy aktywności ruchowej oraz integracja przedmiotowa – łączenie i wykorzystywanie znajomości języka angielskiego na wychowaniu fizycznym i wychowania fizycznego na języku angielskim, a także wyzwalanie twórczego myślenia i umiejętności współdziałania w drużynie w różnych sytuacjach.

Na turniej zostali zaproszeni uczniowie wszystkich szkół z gminy wraz z opiekunami. Niestety nie wszyscy mogli uczestniczyć, więc zawody ograniczyły się do trzech szkół: Sobianowic, Świdnika Małego i Pliszczyna.

Zawodnicy zostali przydzieleni do poszczególnych punktów startowych i rozpoczęła się rywalizacja, w której można było uzyskać punkty za szybkość i poprawność wykonania zadania sportowego oraz za poprawność wykonania zadania z j. angielskiego.

Po zsumowaniu wszystkich punktów: sportowych i językowych można było ogłosić wyniki i tak:

  • I miejsce w Gminnym Drużynowym Turnieju „Smart and Fit” zajęła  Szkoła Podstawowa w Sobianowicach
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Pliszczynie
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Świdniku Małym

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od organizatorów turnieju, a także niezapomniane wrażenia i zastrzyk świeżej energii do dalszej pracy w szkole.

 

Powrót