Tutaj jesteś Aktualności Apel o pomoc osobom bezdomnym,...

Aktualności

Apel o pomoc osobom bezdomnym, samotnym i starszym

Apel o pomoc osobom bezdomnym, samotnym i starszym

12.12.2012
Wójt Gminy Wólka w związku z nadchodzącym okresem zimowym zwraca się z apelem do Mieszkańców Gminy Wólka, aby w czasie zbliżającej się zimy nie pozostawali obojętni na los osób bezdomnych, samotnych, starszych i niepełnosprawnych. Wczesna reakcja na potrzeby drugiego człowieka daje możliwość odpowiednim służbom społecznym na czas przyjść z pomocą.

 

     Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka. Każdą informację o osobach, nawet tych których nie znamy, a wydaje nam się, że potrzebują pomocy - przekażmy odpowiednim służbom. Państwa wrażliwość oraz szybka i właściwa reakcja może pomóc przetrwać zimę, a nawet uratować zdrowie i życie osobom będącym w trudnej życiowej sytuacji. 
     Jeżeli posiadacie Państwo jakąkolwiek informację o osobach przebywających w pustostanach, nocujących na klatkach schodowych, w piwnicach, bądź innych miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu , w związku z nadchodzącymi zimowymi miesiącami - prosimy o kontakt z jedną z poniższych instytucji: 

- Gmina Wólka - tel. 81 746-48-44 , 
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Wólce - tel. 81 751 00 87 lub 81 751 06 55 - w dniach i godzinach pracy: poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30,
- Policja - tel. 997 - całodobowo,
- Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego - tel. 81 532-70-97, bezpłatna infolinia: 987 - całodobowo, e-mail: dysor@lublin.uw.gov.pl - całodobowo.

Powrót