Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobianowicach

Dyrektor:

Lidia Trochym

 

Dane Kontaktowe:

Sobianowice 32a
20-258 Lublin

 

telefon:

81 751-07-93

faks: 

81 751-07-93

e-mail:

sp-sobianowice@o2.pl

strona internetowa:

www.sobianowice.eu

 

Początkowe dane pozostają bez zmian.

NIP 7132265822;  REGON001152338

 

Informacje dodatkowe:

Dni i godziny przyjmowania interesantów:

Wtorek: godz. 11.00 – 14.00
Czwartek:  godz. 8.00 – 12.00

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

Poniedziałek w godz. 7.30 – 15.30; 
wtorek -  piątek w godz. 7.00 - 15.00.

 

Osoba odpowiedzialna za pracę sekretariatu: Alicja Wawrzyńczyk

Pedagog szkolny: w każdy czwartek w godz. 8.00 – 12.00.

Psycholog: co drugi czwartek w godz. 8.40 – 11.40.

Poziom edukacji w szkole: oddział przedszkolny, klasy I – VI – podstawowy.

Oferta szkoły w zakresie zajęć dodatkowych:

  • Wyrównywanie wiedzy z w edukacji wczesnoszkolnej
  • Wyrównywanie wiedzy w klasach IV – VI
  • Zajęcia logopedyczne dla oddziałów O – III
  • Zajęcia rozwijające zainteresowania w klasach I – III
  • Koła zainteresowań:
    •  historyczne,
    • koło języka angielskiego,
    • plastyczne,
    • przyrodnicze,
    • gitarowe,
    • teatralne -  klasy młodsze,
    • taneczne kl. I-III  i  IV-VI,
    • SKS,
    • zajęcia „Kolorowa ortografia”.

Oferta szkoły w zakresie opieki nad dziećmi.

Godziny pracy świetlicy

Poniedziałek 6.30 – 8.00; 11.30 – 16.30.
Wtorek  6.30 – 8.00; 11.30 – 16.30.
Środa  6.30 – 8.00; 11.30 – 16.30.
Czwartek  6.30 – 8.00; 11.30 – 16.30.
Piątek  6.30 – 8.00; 12.25 – 16.30.

 

Szczególne osiągnięcia szkoły, przyznane nagrody, wyróżnienia:

 

Wynik sprawdzianu szóstoklasisty:

Rok szkolny 2012/13 – 27 punktów na 40; stanin 6

Rok szkolny 2013/14 – 26,3 na 40; stanin 6.

Rok szkolny 2014/2015 – język polski 81,4% stanin 8, matematyka 74,5% stanin 8, 

język angielski 90,5% stanin 8.

 

Szkoła wielu lat uzyskuje certyfikaty :

  • Uczestnictwa w Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty z OPERONEM
  • Uczestnictwa w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty – OBUT.

 

Do sukcesów szkoły w ostatnim okresie należy wymienić:

  • Wysoki wynik Sprawdzianu Szóstoklasisty

Osiągnięty wynik znacznie przekracza średnią wyników  gminy, powiatu, województwa  i kraju. 

 

KONKURSY:

 

  1. Konkursy ogólnopolskie:

- klasy młodsze:

  • Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”, 6 uczestników; osiągnięcia -   dyplom laureata,

-  klasy starsze:

  • „EDI” przedmiotowy z matematyki,  22 uczestników ;  osiągnięcia: III miejsce w Polsce, dwóch uczestników wyróżnionych (9 miejsce),
  • Języka angielskiego „OPLIMPUS” kl. IV – VI,  troje uczestników; osiągnięcia XI, XV i XVIII miejsce w Polsce,
  • „EDI” przedmiotowy z języka angielskiego, 16 uczestników; osiągnięcia  III miejsce w Polsce,
  • Ogólnopolski Konkurs „Z poprawną ortografią na co dzień”, 7 uczestników; 3 uczestników zakwalifikowało się do II etapu,
  • Konkurs „Z poprawną polszczyzną  na co dzień”, 9 uczestników; 1 uczestnik  zakwalifikował  się do II etapu,
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”, 11 uczestników; wszystkie  prace zostały  wysłane  przez organizatora konkursu na międzynarodową wystawę prac do miejscowości Brześć na Białorusi, w której udział wzięły kraje: Ukraina, Białoruś, Polska, Litwa;  jedna z prac została wyróżniona na w/w wystawie.

       2.    Konkursy gminne:

- klasy młodsze:

  • Języka angielskiego (SP Turka),  III miejsce ,
  • Gminny konkurs tańca „Taniec moja pasja” (S.P. Sobianowice) uczestników 60, I miejsce w kategorii solista.

- klasy starsze:

  • Języka angielskiego (S.P. Pliszczyn); I i II miejsce,
  • Gminny konkurs ortograficzny( S.P. Turka), 3 uczestników; III miejsce,
  • Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej – I miejsce w gminie, uczestnik zakwalifikował się do etapu powiatowego, w którym zajął II miejsce,
  • Gminny konkurs tańca „Taniec moja pasja” (S.P. Sobianowice) uczestników 60; I miejsce w kategorii solista. 
  1. Zawody sportowe gminne:

 

Piłka nożna „O puchar Premiera Tuska”; I miejsce,

Tenis stołowy w kategorii chłopcy; I miejsce,

Tenis stołowy w kategorii dziewczęta ; I miejsce,

Piłka siatkowa; I i III miejsce

Piłka koszykowa; miejsce IV.

 

 

 

 

 

Powrót