Tutaj jesteś Kultura i sport Sport Farmerzy Mistrzami w Finale...

Sport

Farmerzy Mistrzami w Finale Wojewódzkim Rugby Tag

28.11.2019
W środę 19 listopada br. w lubelskiej hali MOSiR  odbyły się VII Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby TAG, które były jednocześnie  Półfinałowym Turniejem Szkolnej Ligi Rugby Tag.
Rugby TAG, które były jednocześnie  Półfinałowym Turniejem Szkolnej Ligi Rugby Tag. W trzech kategoriach wiekowych wystartowało 18 najlepszych zespołów z województwa, wyłonionych we wcześniejszych turniejach - eliminacjach. Nasze drużyny SP „Farmerzy” Łuszczów w komplecie zameldowały się w finale wojewódzkim.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy IV zostali MISTRZAMI województwa lubelskiego i będą reprezentować nasze województwo w Finale Ogólnopolskim Szkolnej Ligi Rugby Tag w Hali Torwar w Warszawie!

Zespół klasy IV zwyciężył we wszystkich meczach pokonując kolejno SP 14 Lublin 5:1, SP Kłoczew  6:1, w meczu półfinałowym ze SP Tomaszowice nasi uczniowie zwyciężyli 5:3, a w finale spotkali się ze SP Chrobry odnosząc zwycięstwo 5:2 i zdobywając pierwsze miejsce w turnieju i przepustkę do finału ogólnopolskiego!!

Skład zespołu:
Jakub Dziewulski, Krzysztof Kopyść, Michał Wąsik, Aleksandra Borek, Piotr Gąsior, Tamara Plewko, Bartłomiej Szewczak i Robert Tkaczyk.

Równie świetny występ zanotowali uczniowie reprezentujący klasę V zajmując drugie miejsce!

Zespół klasy V pokonał SP Ożarów 5:2, SP 40 Lublin 6:1, w półfinale SP Snopków 6:2, natomiast w meczu finałowym spotkaliśmy się z SP 14 ponosząc porażkę 1:4.

Zespół klasy V wystąpił w składzie:
Dawid Romańczuk, Kacper Uniłowski, Jakub Bednarczyk, Julia Kiełbus, Rafał Durak, Emilia Szewczak, Aleksander Szalast i Patrycja Oleszko.

Zespół klasy VI ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji. W fazie grupowej pokonując SP Snopków 4:1, SP Kłoczew 7:3, natomiast w meczu półfinałowym, po bardzo zaciętym meczy, uległ SP 23 Lublin 4:5. W meczu o trzecie miejsce ponownie zespół spotkał się z SP Kłoczew zwyciężając tym razem 5:1.

Jakub Langwiński, Jakub Kuca, Klaudia Walaszek, Dominika Wójcik, Damian Szczepański, Maja Grzegorczyk i Jakub Michalczyk.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy kciuki za klasę IV w Finale Ogólnopolskim Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbędzie się 18 grudnia br.

Powtórka z Finału Wojewódzkiego mile widziana.

Drużyny SP Łuszczów przygotował i prowadził w zawodach Pan Maciej Kleszcz.