Tutaj jesteś Kultura i sport Sport Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Sport

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

17.09.2019
Droga do marzeń i piłkarskiej przygody. Wystartowały zapisy do XX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".
Piłkarska pasja, marzenia, szansa na odkrycie talentu oraz dużo dobrej zabawy - tak w skrócie można opisać największy w Europie turniej dla dzieci, który już od prawie 20 lat gości na sportowej mapie Polski. W Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej do tej pory udział wzięło ponad 2 miliony piłkarek i piłkarzy. Chęć udziału drużyn dziewcząt i chłopców w XX edycji mogą zgłaszać opiekunowie, nauczyciele i trenerzy. Zapisy zespołów w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12 potrwają do 30 września.
 
Wielki finał już po raz 7. zostanie rozegrany na stadionie PGE Narodowy. Wszystko jednak rozpocznie się na podwórkach i boiskach szkolnych. Do Turnieju mogą zgłaszać się szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe, a także inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. Rejestracja drużyn odbywa się za pośrednictwem strony www.zpodworkanastadion.pl i potrwa do 30 września. W rozgrywkach mogą wziąć udział zespoły dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 i 12. Za udział każdej drużyny w Turnieju opiekunowie otrzymają piłkarskie upominki.
 
Aby zgłosić drużynę należy przejść do formularza rejestracyjnego klikając w przycisk "Zgłoś drużynę" na stronie www.zpodworkanastadion.pl, a następnie za pośrednictwem portalu "Łączy nas piłka" wypełnić formularz zgłoszeniowy. W razie pytań pomocy udziela Dział Wsparcia PZPN (tel.: 732 122 222 lub turniej@pzpn.pl).
 
Po zakończeniu zapisów, od października do marca rozegrane zostaną etapy gminne i powiatowe. Następnie najlepsze drużyny spotkają się w finałach wojewódzkich (od 18 marca do 26 kwietnia 2020 r.), których zwycięzcy w kat. U-10 i U-12 zmierzą się w finale ogólnopolskim w Warszawie (29 kwietnia - 2 maja 2020 r.). Nagrodą główną dla najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 będzie wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami i trenerem. Każde dziecko, które zagra w Turnieju otrzyma wyjątkowy medal.
 
Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym już od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od trzech edycji Electrolux. Rozgrywki objęte są Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.
 
Województwo lubelskie podczas finałów wojewódzkich XIX edycji Turnieju było reprezentowane przez 1228 piłkarek i piłkarzy. Region mógł pochwalić się najsilniejszą w kraju reprezentacją drużyn dziewczynek - łącznie zgłoszono ich aż 267. Warto podkreślić, że żeńskich zespołów z Lubelszczyzny było najwięcej w każdej z kategorii wiekowych. Na finałach wojewódzkich łącznie strzelono 1097 goli. Mistrzami województwa lubelskiego w XIX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" zostali chłopcy z zespołu OSFW Vrotcovia Lublin (kategoria do lat 8), UKS Widok Lublin (U-10) Remis Świdnik (U-12), a także dziewczynki z drużyny KPP Unia Lublin (U-8), a także Czwórka Biała Podlaska (U-10) oraz GKS Górnik Łęczna (U-12). Zwycięzcą finału ogólnopolskiego Turnieju w kategorii U-12 dziewcząt została drużyna GKS Górnik Łęczna. Ich trenerką była reprezentantka Polski Natasza Górnicka.
 
Powrót