Tutaj jesteś Kultura i sport Sport V Lubelski Rajd Rowerowy

Sport

V Lubelski Rajd Rowerowy

V Lubelski Rajd Rowerowy

13.08.2019
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na V Lubelski Rajd Rowerowy, który odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2019 r. Trasa Rajdu ma długość ok. 55 km i prowadzi przez malownicze doliny Wieprza, Bystrzycy i Ciemięgi. Wydarzenie swoim patronatem objął również Wójt Gminy Wólka.
Start i zakończenie wydarzenia zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Głównym celem wycieczki są Zawieprzyce – wieś z romantycznymi ruinami zamku na wysokiej skarpie Wieprza. Miejsce, w którym wakacje spędzała Marysia Skłodowska, owiane jest legendą, którą poznamy na miejscu. Po drodze odwiedzimy równie interesujące miejscowości, takie jak Pliszczyn, Bystrzyca i Kijany.
 
W programie Rajdu przewidziano ciepły posiłek oraz konkurs z nagrodami dla uczestników.
 
Trasa Rajdu: Lublin - Pliszczyn - Bystrzyca - Kijany - Zawieprzyce - Lublin (ok. 55 km).
 
Ideą Rajdu jest propagowanie aktywnego spędzania czasu poprzez turystykę rowerową oraz promocja atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych województwa lubelskiego.
 
Warunkiem uczestnictwa w Rajdzie jest przesłanie na adres mailowy: info@lrot.pl uzupełnionej karty zgłoszeniowej, do dnia 24 sierpnia br., lub dostarczenie jej osobiście do punktu rejestracyjnego Rajdu na placu Zamkowym w dniu 31 sierpnia 2019 r. (wraz z ew. deklaracją rodziców osoby niepełnoletniej).
 
Udział w Rajdzie jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). W przypadku rezygnacji z udziału w imprezie prosimy o informację zwrotną najpóźniej do dnia 26 sierpnia br.
 
Rejestrację uczestników rozpoczynamy o godz. 8.00 na placu Zamkowym w Lublinie. Start odbędzie się o godz. 9.00.
 
Uczestnicy Rajdu mają obowiązek posiadania i używania kasków rowerowego.
 
 
 
 
V Lubelski Rajd Rowerowy
Powrót