Tutaj jesteś Kultura i sport Sport SP Łuszczów MISTRZEM RUGBY TAG !!!

Sport

SP Łuszczów MISTRZEM RUGBY TAG !!!

SP Łuszczów MISTRZEM RUGBY TAG !!!

31.05.2019
W sobotę 25 maja br. w trakcie XXI Pikniku Olimpijskiego w Warszawie został rozegrany Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag.
W turnieju udział wzięły najlepsze drużyny szkolne, mistrzowie województw biorących udział w programie MSiT, w tym dwie drużyny SP Łuszczów - mistrzowie województwa lubelskiego w kategorii klas IV i V. W trzech kategoriach wiekowych łącznie zagrało 35 zespołów.
 
Miło nam poinformować, że trzeci raz z rzędu !! złotym medalistą i Mistrzem Szkolnej Ligii Rugby Tag została Szkoła Podstawowa z Łuszczowa!!
 
Nasza drużyna SP Łuszczów „Farmerzy” w grupie eliminacyjnej spotkała się z SP 20 Nowy Sącz zwyciężając 4:0, następnie pokonując SP 3 Sochaczew 5:0. W kolejnym meczu zwycięstwo z zespołem SP 29 Olsztyn 5:0, co oznaczało pierwsze miejsce w grupie A i awans do strefy medalowej, w której SP Łuszczów spotkała się z SP 4 Jarocin zwyciężając 4:1. W decydującym meczu o mistrzostwo nasz zespół spotkał się z SP 152 Łódź pokonując rywali 4:0 i tym samym zdobywając złote medale i zostając najlepszą szkolną drużyna w Polsce w tej kategorii wiekowej !!
Najlepsza drużyna RUGBY TAG w kategorii klas V - SP Łuszczów !!
 
W mistrzowskiej  drużynie wystąpili:
Jakub Kuca, Jakub Langwiński, Damian Szczepański, Dominika Wójcik, Klaudia Walaszek, Maja Grzeegorczyk oraz Jakub Michalczyk
 
W rywalizacji klas IV w fazie grupowej „Farmerzy” z Łuszczowa zremisowali z SP Mieszków 2:2, zwyciężyli SP 3 Sochaczew 4:3 oraz pokonali 5:0 SP Kijewo przegrywając awans do strefy medalowej tylko dzięki mniejszej liczbie zdobytych przyłożeń. Pozostała nam rywalizacja o miejsca 4-6, w której ulegliśmy SP Lubień 1:2 oraz SP Ruda Śląska 1:3, zajmując ostatecznie 6 miejsce.
 
W rywalizacji klas IV SP Łuszczów reprezentowali:
Krzysztof Kopyść, Jakub Dziewulski, Dawid Romańczuk, Kacper Uniłowski, Aleksandra Borek, Michał Wąsik, Julia Kiełbus oraz Jakub Bednarczyk.
 
Trenerem drużyn jest Pan Maciej Kleszcz - nauczyciel wf w SP Łuszczów, który w imieniu swoim oraz całej drużyny składa podziękowania dla Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata za pomoc okazaną naszym zawodnikom, dla Pani Hanny Borkowskiej i firmy Centro-Chem, dla Pani Joanny Karaś i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „Fabryka” w Wierzchowiskach II, dla Pana Andrzeja Kędziory i firmy F.H.„KABIS” DYWANY ŁUSZCZÓW, dla Pana Sławomira Rafalskiego i firmy J.H.J.S. Rafalscy.
 
Serdecznie gratulujemy zawodnikom SP Łuszczów oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach.
 
logo
Powrót