Tutaj jesteś Kultura i sport Sport Szkoła Podstawowa z Łuszczowa z Gminy...

Sport

Szkoła Podstawowa z Łuszczowa z Gminy Wólka złotym medalistą i Mistrzem Polski Rugby Tag

Szkoła Podstawowa z Łuszczowa z Gminy Wólka złotym medalistą i Mistrzem Polski Rugby Tag

17.12.2018
Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag, 11.12.2018 Warszawa.

We wtorek 11 grudnia br. w największej hali widowiskowo - sportowej w Warszawie TORWAR rozegrany został Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag. Na głównej płycie hali spotkało się 30 najlepszych zespołów szkolnych z dziesięciu województw biorących udział w programie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zespoły zostały wyłonione w toku eliminacji rozgrywanych w poszczególnych województwach. Składały się one z czterech turniejów eliminacyjnych i turnieju finałowego danego województwa, którego zwycięzcy awansowali do turnieju finałowego w Warszawie.

Wśród najlepszych zespołów w kraju wystąpiły dwa zespoły SP Łuszczów, mistrzowie województwa lubelskiego w kategorii klas IV oraz V.

W sumie około 240 zawodników, uczniów szkół podstawowych (dziewczynki i chłopcy) toczyło zmagania w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4, 5 i 6. Na trzech boiskach rozegranych zostało 87 spotkań.

W rywalizacji klas V zwyciężyła ekipa SP Łuszczów !! przed SP 52 z Częstochowy i SP 152 z Łodzi.

Nasza drużyna, popularni „Farmerzy”, w fazie grupowej pokonała 5:2 SP Międzyborów (mistrz woj. mazowieckiego) w takim samym stosunku odprawiła SP 52 Częstochowa (śląskie) , zwycięstwo 5:0 z SP 3 Białystok (podlaskie) oraz 7:3 z SP Nowogrodziec (dolnośląskie) dało nam pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału, w którym SP Łuszczów spotkała się z SP 20 Nowy Sącz (mistrz małopolski). Po bardzo zaciętym meczu „Farmerzy” zwyciężyli 3:1 !!

W finale ponownie przyszło nam się spotkać z SP 52 Częstochowa. Pewnie pokonując przeciwników z wynikiem 6:3 zawodnicy SP Łuszczów zdobyli złote medale i zostali najlepszą drużyna w Polsce w tej kategorii wiekowej !!

SP Łuszczów - Najlepsza drużyna RUGBY TAG w kategorii klas V

W kategorii klas IV zespół „Farmerów” z Łuszczowa w rozrywkach grupowych pokonał SP Mieszków 4:1(mistrz wielkopolski), SP 11 Białystok (mistrz woj. podlaskiego) 3:1, SP Dragacz 5:2 (kujawsko-pomorskie) oraz zremisował 3:3 z SP 14 Lubin (dolnośląskie), zajmując drugie miejsce w grupie tylko słabszym bilansem przyłożeń. W półfinale przyszło nam się zmierzyć z SP 1 Kasinka Mała (małopolskie) - niestety ulegliśmy 3:0. W meczu o trzecie miejsce ponownie przyszło nam się zmierzyć z SP 14 Lubin i tym razem musieliśmy uznać wyższość przeciwników 0:4,niemniej czwarte miejsce jest bardzo dużym sukcesem tych młodych zawodników, a doświadczenie zdobyte zaprocentuje w przyszłości.

Trener Reprezentacji Polski seniorów Irlandczyk Duaine Linsday, który obserwował rozgrywki, był pod ogromnym wrażeniem umiejętności naszych młodych zawodników i osobiście przekazał Panu Maciejowi Kleszczowi - trenerowi zespołu – gratulacje. Powiedział, iż wielkie wrażenie wywarła na nim gra zawodników SP Łuszczów w kategorii klas V.

W mistrzowskiej  drużynie wystąpili:

Jakub Kuca, Jakub Langwiński, Damian Szczepański, Dominika Wójcik, Klaudia Walaszek, Maja Grzegorczyk i Jakub Michalczyk.

Drużynę klasy IV reprezentowali:

Jakub Dziewulski, Krzysztof Kopyść, Aleksandra Borek, Julia Kiełbus, Rafał Durak, Michał Wąsik, Dawid Romańczuk i Patrycja Oleszko.

Trenerem drużyny jest Pan Maciej Kleszcz, nauczyciel wf w SP Łuszczów, który w imieniu swoim oraz całej drużyny składa podziękowania dla Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata za pomoc okazaną naszym zawodnikom, dla Pani Hanny Borkowskiej i firmy Centro - Chem, dla Pani Joanny Karaś i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „Fabryka” w Wierzchowiskach II, dla Pana Andrzeja Kędziory i firmy F.H.„KABIS” DYWANY ŁUSZCZÓW, dla Pana Sławomira Rafalskiego i firmy J.H.J.S. Rafalscy.

Po sukcesie i złocie w Gdańsku SP Łuszczów nie zwalnia tempa i potwierdza swoje umiejętności i bardzo dobrą pracę z dziećmi w upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu.

Gdańsk, Białystok, Lubin, Gdynia, Jarocin, Nowy Sącz, Częstochowa, Łódź…. i w tym wszystkim „Farmerzy” z Łuszczowa, w dodatku MISTRZOWIE RUGBY TAG KLAS V !!!

Mówiliśmy rok temu - marzenia są po to, by je spełniać. Od tamtej pory trwa piękny czas młodych sportowców SP Łuszczów na arenie ogólnopolskiej.

SP Łuszczów – spełniamy marzenia.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach.

 

 

 

Powrót