Tutaj jesteś Kultura i sport Sport VI Halowe Mistrzostwa Województwa...

Sport

VI Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby TAG

VI Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby TAG

19.11.2018
Farmerzy z SP Łuszczów podwójnym MISTRZEM województwa lubelskiego w RUGBY TAG !!!
 
W czwartek 15 listopada 2018 roku w lubelskiej hali MOSiR odbyły się VI Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Rugby TAG, które były jednocześnie Półfinałowym Turniejem Szkolnej Ligi Rugby Tag. W trzech kategoriach wiekowych wystartowało 18 najlepszych zespołów z województwa wyłonionych we wcześniejszych turniejach eliminacjach, w tym trzy drużyny SP Łuszczów.
 
Miło nam poinformować, że w kategorii klas IV i V zawodnicy SP ŁUSZCZÓW zostali MISTRZAMI województwa lubelskiego. Popularni „FARMERZY” będą reprezentować nasze województwo w Finale Ogólnopolskim Szkolnej Ligi Rugby Tag w Hali Torwar w Warszawie!!
 
Zespół klasy IV rozpoczął zmagania porażką z SP 46 1:2 by w drugim meczu pokonać SP Białki Dolne 6:1 w meczu półfinałowym z SP Tomaszowice. Po bardzo zaciętym pojedynku „Farmerzy” wydarli zwycięstwo po dogrywce 4:3, a w finale ponownie spotkali się z SP 46, tym razem zwyciężając 3:2 i zdobywając pierwsze miejsce w turnieju i przepustkę do finału ogólnopolskiego!!
 
Skład zespołu klasy IV:
Jakub Dziewulski, Krzysztof Kopyść, Michał Wąsik, Aleksandra Borek, Julia Kiełbus, Rafał Durak, Patrycja Oleszko i Dawid Romańczuk.
 
Natomiast zespół klasy V, ubiegłoroczni mistrzowie, udźwignął ciężar bycia faworytem i obronił tytuł sprzed roku zwyciężając we wszystkich meczach z imponującym stosunkiem przyłożeń 28:3, kolejno pokonując SP Snopków 9:1, SP Białki Dolne 10:0, SP Tomaszowice 5:0, natomiast w finale pokonując SP 46 Lublin 4:2 i potwierdzając swoją dominację w tej kategorii wiekowej.
 
Skład zespołu klasy V:
Jakub Langwiński, Jakub Kuca, Klaudia Walaszek, Dominika Wójcik, Damian Szczepański, Maja Grzegorczyk i Jakub Michalczyk.
 
Równie świetny występ zanotowali uczniowie reprezentujący klasę VI zajmując trzecie miejsce !
Zespół klasy VI pokonał SP Jastków 6:1, SP 40 Lublin 4:0, ulegając w półfinale SP 14 Lublin 1:5, w meczu o trzecie miejsce ponownie spotkaliśmy się z SP 40 zwyciężając tym razem 6:2.
 
Zespół klasy VI wystąpił w składzie:
Krystian Grzegorczyk, Karol Górski, Dawid Fus, Hubert Michalczyk, Michał Smyk, Natalia Szewczak i Oliwia Kiełbowicz.
Drużyny SP Łuszczów przygotował i prowadził w zawodach p. Maciej Kleszcz.
 
Serdecznie gratulujemy uczniom SP Łuszczów i trzymamy kciuki za „Farmerów” w Finale Ogólnopolskim Szkolnej Ligi Rugby Tag który odbędzie się 11.12. Powtórka z Finału Wojewódzkiego mile widziana.
 
 
Powrót