Tutaj jesteś Kultura i sport Sport SP Łuszczów MISTRZEM POLSKI RUGBY...

Sport

SP Łuszczów   MISTRZEM POLSKI RUGBY TAG !!!

SP Łuszczów MISTRZEM POLSKI RUGBY TAG !!!

11.06.2018
W niedzielę, 27 maja br. na jednym z największych stadionów w Polsce, Energa Gdańsk został rozegrany Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag w turnieju udział wzięły drużyny szkolne, mistrzowie województw biorących udział w programie MSiT w tym SP Łuszczów mistrz województwa lubelskiego w kategorii klas IV, razem w trzech kategoriach wiekowych zagrało 27 zespołów.

W rywalizacji klas IV, zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Łuszczowa !!! przed Szkołą Podstawową nr 152 z Łodzi i Szkołą Podstawową nr 52 z Częstochowy.

Nasza drużyna SP Łuszczów „Farmerzy” w grupie eliminacyjnej spotkała się z SP 52 Częstochowa (mistrz woj.ślaskiego) zwyciężając 1:0, następnie pokonując mistrza województwa kujawsko-pomorskiego SP Dąbrowa Chełmińska 3:1, w kolejnym meczu zwycięstwo z zespołem z woj.małopolskiego SP Targanice 4:0 by w ostatnim meczu fazy grupowej odprawić mistrza woj.pomorskiego SP 10 Gdynia 4:0 co oznaczało pierwsze miejsce w grupie A i awans do półfinału w którym SP Łuszczów spotkała się z SP 4 Jarocin gdzie po zaciętym pojedynku nasi zawodnicy zwyciężyli 2:1 zdobywając decydujące przyłożenie w ostatniej akcji meczu! W finale nasz zespół spotkał się z SP 152 Łódź pokonując rywali 2:0 zdobywając złote medale i zostając najlepszą drużyna w Polsce w tej kategorii wiekowej !!

Najlepsza drużyna RUGBY TAG w kategorii klas IV - SP Łuszczów !!

 

W mistrzowskiej  drużynie wystąpili:

Jakub Kuca, Jakub Langwiński, Damian Szczepański, Dominika Wójcik, Klaudia Walaszek, Maja Grzeegorczyk, Jakub Michalczyk oraz Kacper Skórniewski trenerem drużyny jest pan Maciej Kleszcz nauczyciel wf w SP Łuszczów który w imieniu swoim oraz całej drużyny składa podziękowania dla Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata za okazaną pomoc okazaną naszym zawodnikom, dla Pani Hanny Borkowskiej i firmy Centro-Chem, dla Pani Joanny Karaś i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „Fabryka” w Wierzchowiskach II, dla Pana Andrzeja Kędziory i firmy F.H.„KABIS” DYWANY ŁUSZCZÓW, dal Pana Sławomira Rafalskiego i firmy J.H.J.S. Rafalscy

 

W zimie na Mikołajki srebrne medale wielka niespodzianka, szok, niedowierzanie…ale czy ktoś mógł się spodziewać mistrzostwa Polski??

SP Łuszczów MISTRZEM RUGBY TAG KLAS IV ..jakimi słowami ten sukces określić…

Po sukcesie w zimie mówiliśmy marzenia są po to by je spełniać ale kto wierzył w takie marzenia…na pewno w ten sukces w tych zawodników wierzył ich trener ale kto jeszcze..

 

Szkoła Podstawowa z Łuszczowa z Gminy Wólka złotym medalistą i Mistrzem Polski! Serdecznie gratulujemy zawodnikom SP Łuszczów oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach.

 

 

Powrót