Tutaj jesteś Kultura i sport Sport SP Łuszczów vice;) MISTRZEM POLSKI...

Sport

SP Łuszczów  vice;)  MISTRZEM POLSKI RUGBY TAG !!!

SP Łuszczów vice;) MISTRZEM POLSKI RUGBY TAG !!!

12.12.2017
W dniu 6 grudnia 2017 roku w łódzkiej Atlas Arenie rozegrany został Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag - Jesień 2017.

LogoLogo

W turnieju udział wzięły drużyny szkolne, które zwyciężyły w rozgrywkach 9 województw w tym SP Łuszczów mistrz województwa lubelskiego w kategorii klas IV, razem w trzech kategoriach wiekowych zagrało 27 zespołów. Zgodnie z regulaminem w drużynach występowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Zobaczyliśmy zatem na parkiecie 147 zawodników oraz 69 zawodniczki. W każdym meczu musiała występować przynajmniej jedna dziewczynka. Ogółem zaciętą walkę o medale i puchary stoczyło 216 graczy.

 

Nasza drużyna SP Łuszczów „Farmerzy” (bo taki przydomek mają sportowe drużyny Szkoły z Łuszczowa) w grupie eliminacyjnej spotkała się z UKS „Trójka” Sochaczew (mazowieckie) wygrywając 10:3 oraz SP 4 Jarocin ( wielkopolskie) zwyciężając 5:1 i w tym momencie wywalczyliśmy awans do najlepszej trójki mistrzostw.

W fazie medalowej „Farmerzy” z Łuszczowa w pierwszym meczu spotkali się ze zwycięzcą grupy A mistrzem województwa łódzkiego SP 152 Łódź odnosząc pewne zwycięstwo 5:1, w ostatnim meczu turnieju decydującym o mistrzostwie za przeciwników mieliśmy Małopolan z SP Lubień zwycięzcę grupy C, w tym meczu spotkały się dwie zdecydowanie najlepsze drużyny mistrzostw, po zaciętym i bardzo wyrównanym meczu oraz twardo postawionych warunkach przez zawodników SP Łuszczów ulegliśmy 4:5 co oznaczało że mamy srebrne medale i VICEMISTRZOSTWO POLSKI RUGBY TAG w kategorii klas IV !!

Wspaniały prezent Mikołajkowy sprawili nam i sobie zawodnicy SP Łuszczów !!

Ogromny sukces małej szkoły ale wielkich duchem zawodników i ich trenera !!

 

W mistrzowskiej  drużynie wystąpili:

Jakub Kuca, Jakub Langwiński, Damian Szczepański, Dominika Wójcik, Klaudia Walaszek, Jakub Michalczyk, Kacper Skórniewski trenerem drużyny jest pan Maciej Kleszcz nauczyciel wf w SP Łuszczów, który w imieniu swoim oraz całej drużyny składa podziękowania dla Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata za okazaną pomoc w przygotowaniach do turnieju oraz organizacji wyjazdu, dla Pani Hanny Borkowskiej i firmy Centro-Chem za ufundowanie strojów sportowych, dla Pani Joanny Karaś i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „Fabryka” w Wierzchowiskach II za ufundowanie noclegu w Łodzi, dzięki czemu mogliśmy wypoczęci przystąpić do tego turnieju.

 

Czy ktoś by pomyślał, że mała szkoła z Gminy Wólka może wystąpić na Mistrzostwach Polski? A do tego zdobyć srebrny medal i zostać Vice Mistrzem Polski? A jednak !!

Marzenia są po to, aby je spełniać!

Serdecznie gratulujemy zawodnikom SP Łuszczów oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach.

 

 

Powrót