Tutaj jesteś Kultura i sport Sport XXVI Turniej Mikołajkowy w Karate...

Sport

XXVI Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym

06.12.2017
W niedzielę, 3 grudnia 2017 roku w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Biłgoraju odbył się XXVI Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym.

Organizatorem zawodów był Lubelski Związek Karate Tradycyjnego. W turnieju wystartowało ponad 300 zawodników z: Rzeszowa, Janowa Lubelskiego, Tomaszowa Lubelskiego, Kraśnika, Zamościa, Lubartowa, Niemiec oraz Lublina. Młodzi adepci karate prezentowali swoje umiejętności w konkurencji kihon i kata. Dla wszystkich zawodników zostały przygotowane mikołajkowe upominki, pamiątkowe medale okolicznościowe oraz dyplomy, a dla najlepszych dodatkowo puchary i medale za miejsca na podium. W turnieju wystartowali zawodnicy z Klubu Karate Tradycyjnego ”BUSHI”, między innymi mieszkańcy Gminy Wólka, którzy na co dzień w większości ćwiczą w Szkole Podstawowej nr 48 przy ul. Kasprowicza w Lublinie.

Miło nam poinformować, że Alan Flis oraz Kacper Jakubas w swoich grupach wywalczyli srebrne medale. Dzielnie walczył ich klubowy kolega Gabriel Pietraszek, który stanął na trzecim miejscu podium zdobywając brązowy krążek. Wszyscy startowali w konkurencji technicznej kata indywidualne. Swoje pierwsze kroki na macie stawiał czteroletni Adrian Oseńko, ćwiczący w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie, mieszkaniec Gminy Wólka, który został najmłodszym zawodnikiem turnieju.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!