Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie Gmina Wólka na Dożynkach Wojewódzkich...

Kultura w Gminie

Gmina Wólka na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

Gmina Wólka na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

12.09.2019
Czas żniw i dziękczynienia za zebrane plony już za nami. Dożynki powiatowe oraz wojewódzkie odbyły się 8 września w Radawcu Dużym.
Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, zarówno związanych z tradycją ludową, jak i kulturalno- rozrywkową. Był przepiękny korowód wieńców dożynkowych, uroczysta Msza Święta Dziękczynna, występy zespołów ludowych z kraju i zagranicy, a także wielobarwny kiermasz, wystawa sprzętu rolniczego oraz koncerty.
 
W korowodzie wieńców dożynkowych Gminę Wólka reprezentowali: Przewodnicząca Rady Gminy Wólka Edyta Dobek, Wójt Gminy Wólka Edwin Gortat, Panie z Koła Gospodyń wiejskich w Łuszczowie oraz mieszkańcy Świdnika Dużego Pierwszego, którzy przygotowali piękne wieńce dożynkowe. Wieniec Sołectwa Świdnik Duży Pierwszy to wieniec tradycyjny przedstawiający serce w koronie. W centrum umieszczony bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów. Wykonany został z kłosów pszenicy, owsa, pszenżyta i ozdobiony kwiatami.. Wieniec, który przygotowały Panie z KGW Łuszczów to wieniec współczesny przedstawiający Kościół w Łuszczowie Pierwszym z uwzględnieniem wszelkich detali zawartych w oryginale budowli. Wykonany został z ziaren oraz kłosów zbóż i słomy. Elementami dekoracyjnymi są kwiaty i zioła.
 
W ramach prezentacji dorobku i tradycji naszego regionu uczestnicy mogli podziwiać „Wioskę” LGD „Kraina Wokół Lublina”, w której nie zabrakło stoiska Gminy Wólka. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, a to dzięki Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łuszczowie, które nie tylko przygotowały przepiękne stoisko, ale również różnorodne potrawy, które zachwycały wyglądem, ale przede wszystkim wybornym smakiem. Już tradycją się stało, że na naszym stoisku odwiedzających gościmy poczęstunkiem, który przygotowali dla nas: LADROS s. c. Adam Lewczyk, Agnieszka Lewczyk, Dom Weselny „Rozmaryn”, Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka oraz Gospodarstwo Ogrodnicze "Turkiszon".
 
Serdecznie dziękujemy przedsiębiorcom za okazane wsparcie podczas promocji naszej gminy, a Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas i ogromne serce, jakie włożyły w przygotowania do dożynek. Oczywiście liczymy na Was za rok.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek wojewódzkich.
 
 
Powrót