Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie Wigilia środowiska harcerskiego

Kultura w Gminie

Wigilia środowiska harcerskiego

Wigilia środowiska harcerskiego

28.12.2018
W dniu 22 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Pliszczynie odbyła się Wigilia środowiska harcerskiego działającego na terenie gminy Wólka i okolic.
Uczestnikami tej pięknej uroczystości byli oczywiście Harcerze, Zuchy, Zuchenki, ich Rodzice, Sympatycy oraz Przyjaciele. W spotkaniu wziął udział również Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat, który złożył środowisku harcerskiemu oraz zgromadzonym gościom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku owocnej współpracy oraz dalszych sukcesów w podejmowanych inicjatywach na rzecz społeczności lokalnej.
 
Kolacji wigilijnej, którą rozpoczął odczytaniem Ewangelii Ks. Mariusz Wrzesiński,  towarzyszyły jasełka w wykonaniu harcerzy oraz wspólne śpiewanie kolęd, po których zgromadzeni przełamali się opłatkiem składając płynące prosto z serca życzenia. Wieczór wigilijny przebiegał w ciepłej i świątecznej atmosferze przy obficie zastawionych stołach, na których zagościły tradycyjne wigilijne potrawy przygotowane przez uczestników spotkania.
 
Dziękujemy Harcerzom za przygotowanie tak pięknej uroczystości, a Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Pliszczynie za udostępnienia miejsca, w którym  to spotkanie mogło się odbyć.
Powrót