Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie O bezpieczeństwie ze Świętym Mikołajem

Kultura w Gminie

O bezpieczeństwie ze Świętym Mikołajem

O bezpieczeństwie ze Świętym Mikołajem

11.12.2018
Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Co prawda mamy za oknem nietypową aurę, ale nie zmyliła ona Świętego Mikołaja i odwiedził nas w niedzielę w Pliszczynie z workiem pełnym prezentów. Nie przyjechał sam, ale zabrał ze sobą silną ekipę: Policję oraz Strażaków, którzy opowiedzieli o bezpieczeństwie oraz pokazali zasady udzielania pierwszej pomocy w różnych niebezpiecznych dla życia sytuacjach.
Śmiechu, pozytywnych emocji i radości było wiele. Mikołaj zapraszał dzieci po upominki, a dzieci chętnie i odważnie na prośbę Mikołaja śpiewały i recytowały. Frekwencja wśród przybyłych  bardzo dopisała. Mikołaj obiecał dzieciom, że wróci do ich w przyszłym roku. Życzył wszystkim zebranym Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
 
Wizyta Świętego Mikołaja nie była przypadkowa. Został zaproszony na spotkanie pt. „O bezpieczeństwie ze Świętym Mikołajem”, które zostało zorganizowane w ramach projektu: „Bezpieczna Gmina – Bezpieczni Mieszkańcy” realizowanego w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020”.
 
Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji, m.in.:
  • pogadanki, animacje, gry, zabawy, quizy o bezpieczeństwie z nagrodami,
  • możliwość skorzystania z symulatora zderzeń oraz symulatora nauki jazdy oraz z alkogogli i narkogogli, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu bądź też narkotyków.,
  • poczęstunek,
  • występ zespołu, którego członkami są dzieci z terenu naszej gminy.
 
Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie przy organizacji spotkania:
  • mł. asp. Anecie Malesie oraz mł. asp. Tomaszowi Peteli z Komisariatu Policji w Niemcach za pogadankę o bezpieczeństwie,
  • Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdniku Dużym za zorganizowanie pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • Zespołowi Fundacji Biała Róża za piękny występ,
  • Państwu Gabrieli oraz Bartoszowi Waligórskim, właścicielom Wrotkarni Skate Town oraz Toru Drift Trike - za przekazanie dzieciom voucherów podarunkowych na darmowe wejścia do w/w miejsc.
 
LogoSpotkanie „O bezpieczeństwie ze Świętym Mikołajem” odbyło się w ramach projektu „Bezpieczna Gmina – Bezpieczni Mieszkańcy” realizowany w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020”.
 
Powrót