Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie Gminny Dzień Seniora

Kultura w Gminie

 Gminny Dzień Seniora

Gminny Dzień Seniora

19.10.2018
Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, iż 17 października br. w Restauracji Gościniec w Wólce odbył się gminny Dzień Seniora, którego organizatorem był Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat. W spotkaniu udział wzięli Seniorzy z terenu naszej gminy, którzy podczas uroczystości uzyskali informacje m.in. o bezpieczeństwie, profilaktyce nowotworowej, pielęgnacji cery dojrzałej oraz o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej.

Zaproszeni Goście mogli także zapoznać się z prezentacją działań zaplanowanych w projekcie Top Senior skierowanych właśnie do Naszych Seniorów.


Uroczyste spotkanie niewątpliwie umiliły występy dzieci z Muzycznego Zespołu, który przygotował miłą muzyczną niespodziankę oraz Harcerskiego Zespołu Muzycznego Arse, za co im serdecznie dziękujemy.

Dla Uczestników zorganizowane zostały również warsztaty z decoupage, które przeprowadziła Fundacja Biała Róża, kiermasz rękodzieła, stoiska wystawiennicze, oraz poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy z Wolontariatu działającego przy Ośrodku Szklono - Wychowawczym w Bystrzycy.

Partnerami uroczystości, którzy aktywnie włączyli się w jego organizację byli: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli,  Fundacja „OIC Poland”, Stowarzyszenie Dobrego Pasterza, Wolontariusze, Pani Lilia Frączek – Radzikowska - Trener Piękna i Biznesu, oraz Fundacja Biała Róża.

Dziękujemy Seniorom za tak liczne przybycie i liczymy na Was za rok!!!

Powrót