Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie Gmina Wólka na Dożynkach Wojewódzkich...

Kultura w Gminie

Gmina Wólka na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

Gmina Wólka na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

13.09.2018
Czas żniw i dziękczynienia za zebrane plony już za nami. Wzorem lat poprzednich, dożynki powiatowe oraz wojewódzkie odbyły się w ostatnią niedzielę wakacji w Radawcu Dużym.
Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, zarówno związanych z tradycją ludową, jak i kulturalno- rozrywkową. Był przepiękny korowód wieńców dożynkowych, uroczysta Msza Święta Dziękczynna, występy zespołów ludowych z kraju i zagranicy, a także wielobarwny kiermasz, wystawa sprzętu rolniczego oraz koncerty.
 
W korowodzie wieńców dożynkowych Gminę Wólka reprezentowali: Wójt Gminy Wólka Edwin Gortat, Przewodniczący Rady Gminy Wólka Józef Madoń, jak również mieszkańcy Świdnika Dużego Pierwszego oraz Rudnika, którzy przygotowali piękne wieńce dożynkowe. Wieniec Sołectwa Świdnik Duży Pierwszy to wieniec tradycyjny wykonany z kłosów zbóż i kwiatów przedstawiający figurę Matki Boskiej Zielnej z naręczem kwiatów. Wieniec, który przygotowali mieszkańcy sołectwa Rudnik to wieniec współczesny  w kształcie kuli usadowionej na podeście. Wykonany z kłosów pszenżyta, owsa, pszenicy oraz kwiatów i ziół.
 
W ramach prezentacji dorobku i tradycji naszego regionu uczestnicy mogli podziwiać „Wioskę” LGD „Kraina Wokół Lublina”, w której nie zabrakło stoiska Gminy Wólka. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, a to m.in. za sprawą poczęstunku, który przygotowali dla nas: LADROS s. c. Adam Lewczyk, Agnieszka Lewczyk, Dom Weselny „Rozmaryn”, Zajazd „Hetman” oraz Gospodarstwo Ogrodnicze "Turkiszon". Serdecznie dziękujemy przedsiębiorcom za okazane wsparcie podczas promocji naszej gminy.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek wojewódzkich.
Powrót