Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie Ferie zimowe w gminie Wólka

Kultura w Gminie

Ferie zimowe w gminie Wólka

Ferie zimowe w gminie Wólka

20.02.2018
Nowy semestr już się rozpoczął i nasze dzieci wróciły do swoich obowiązków szkolnych.

Warto jednak wrócić wspomnieniami do minionych ferii, podczas których dzieci i młodzież z naszej gminy mogły skorzystać z wielu atrakcji, które czekały na nich m.in. w Parafii p.w. Jezusa Miłosiernego w Turce. Organizatorem ferii był Ksiądz Proboszcz Waldemar Fac przy wsparciu Wójta Gminy Wólka Edwina Gotrata. Ogrom pracy w organizację włożyli wolontariusze, młodzież, Studenci Uniwersytetu Medycznego, sponsorzy, a wielu atrakcji dla dzieci dostarczyli m.in. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świdnika Dużego, policja z Ruchu Drogowego w Lublinie, Pan Bartosz Waligórski (właściciel Skate Town - Parku Rozrywki - Wrotkarnia w Lublinie), którzy zapewnił dzieciom darmowe zajęcia na torze wrotkarskim. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci było niewątpliwie zwiedzanie drukarni „Standruk” i poznanie procesu druku książek, jak również wizyta w Klinice Zwierząt Małych w Lublinie. Ponadto uczestnicy ferii brali aktywny udział w zajęciach integracyjnych tj. karate tradycyjne, nauka tańca, czy też zajęcia plastyczne. W feriach udział wzięło 85 dzieci.

Drugi tydzień ferii to zajęcia plastyczne (wycinanki z papieru, kolorowanki, origami), gry, zabawy i czytanie książek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wólce oraz jej filiach w Turce i Łuszczowie.

Ferie zimowe były zorganizowane również w świetlicy środowiskowej w Turce, która obecnie mieści się w salkach katechetycznych w domu parafialnym przy Parafii p.w. Ciała i Krwi Pańskiej w Turce i jest czynna w każdy poniedziałek (w godz. 17:00-18:30) oraz wtorek (16:00- 18:30).

Piękne prace wykonane przez dzieci podczas ferii można podziwiać na stronie:

https://www.facebook.com/pg/Parafia-Turka-889335364423658/photos/?tab=album&album_id=1800437416646777

 

Poniżej fotorelacja z Ferii w Parafii p.w. Jezusa Miłosiernego w Turce.

 

Powrót