Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie Zapraszamy do udziału w nadchodzących...

Kultura w Gminie

Zapraszamy do udziału w nadchodzących uroczystościach

Zapraszamy do udziału w nadchodzących uroczystościach

07.11.2017
Wójt Gminy Wólka serdecznie zaprasza WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY WÓLKA do udziału w obchodach upamiętniających 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Obchody w tym roku rozpoczynamy już 10 listopada o godz. 21:00 - spotykamy się nad rzeką Bystrzycą przy przystani kajakowej w Sobianowicach.
W programie: rozpalenie ogniska przez przedstawicieli Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, odśpiewanie hymnu państwowego, wystąpienie p. Wójta oraz odczytanie Odezwy Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i gawęda drużynowego.

Zachęcamy, aby na wieczorne spotkanie nad Bystrzycą zabrali Państwo ze sobą świeczki czy też lampiony, aby stworzyć nastrojowy klimat.

 

Natomiast 11 listopada zapraszamy na godz. 9:30 - uroczystości rozpoczną się pod Urzędem Gminy złożeniem kwiatów pod obeliskiem, odśpiewaniem  hymnu państwowego, podniesieniem flagi, zaciągnięciem warty honorowej. Następnie zaplanowany jest przemarsz do Kościoła Świętej Trójcy na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, a po Mszy Św. zapraszamy do dolnego kościoła na część artystyczną.

Szczegóły na plakacie.

Plakat

Powrót