Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie "Święto Ziemniaka" w Długim

Kultura w Gminie

"Święto Ziemniaka" w Długim

"Święto Ziemniaka" w Długim

12.10.2017
Ziemniaki... smażone, pieczone, gotowane, z ogniska królowały na "Święcie Ziemniaka" w Długim. W sobotnie popołudnie, 7 października, mieszkańcy i zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym oraz smakowali potraw wykonanych z najpopularniejszego z warzyw w kuchni polskiej.

To pierwsza taka inicjatywa pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Długim, przygotowana wspólnie z Radą Sołecką oraz Fundacją ,,Biała Róża”.

Honorowym gościem spotkania był Wójt Gminy Wólka p. Edwin Gortat wraz z małżonką.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Teren siłowni napowietrznej, jest bowiem nie tylko miejscem uprawiania sportu, ale także miejscem spotkań lokalnej społeczności. Dzięki temu siłownie na powietrzu mogą wpłynąć nie tylko na kondycję mieszkańców, lecz także stworzyć silniejsze więzy społeczne.

Spotkanie miało na celu aktywizację mieszkańców wsi Długie, wymianę doświadczeń, oraz wykazanie się umiejętnościami w przygotowaniu dań z ziemniaków.

Panie przygotowały smaczny poczęstunek w postaci obowiązkowych ziemniaków z ogniska, zupy ziemniaczanej, ciast i innych znakomitych przysmaków.

Jedną z atrakcji imprezy był  konkurs kulinarny na "Najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków" zorganizowany przez Fundację ,,Biała Róża”.

Zadaniem uczestników  konkursu było przygotowanie potrawy z ziemniakiem w roli głównej.

 Komisja powołana przez organizatora oceniała potrawy przygotowane przez gospodynie w następujących kategoriach: smak, zapach, oryginalność, pomysłowość oraz łatwość przyrządzenia potrawy i wybrała zwycięzców.

I miejsce  zajęła p. Magdalena Mościcka za danie ,,Kluski ziemniaczane”

II miejsce za ,,Sałatkę ziemniaczaną”  zajęła p. Anna Krawczak

III miejsce za ,,Placki ziemniaczane”  zajęła p. Justyna Woźny.

Gratulujemy zwycięzcom. Z  pewnością otrzymane nagrody w postaci książek kucharskich oraz kalendarza z przepisami, pozwolą paniom rozwijać talenty kulinarne.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Długiego oraz gościom za sobotnie spotkanie przy ognisku i wspólne pieczenie ziemniaków, a KGW w Długim za zaangażowanie i serce włożone w organizację tego święta.

 

Powrót