Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie Gmina Wólka na Dożynkach Wojewódzkich...

Kultura w Gminie

Gmina Wólka na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

Gmina Wólka na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

01.09.2017
Czas żniw i dziękczynienia za zebrane plony już za nami. Wzorem lat poprzednich, dożynki powiatowe oraz wojewódzkie odbyły się w ostatnią niedzielę wakacji w Radawcu Dużym. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, zarówno związanych z tradycją ludową, jak i kulturalno-rozrywkową. Był przepiękny korowód wieńców dożynkowych, uroczysta Msza Święta Dziękczynna, występy zespołów ludowych z kraju i zagranicy, a także wielobarwny kiermasz, liczne konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko, wystawa sprzętu rolniczego oraz koncerty.

W korowodzie wieńców dożynkowych Gminę Wólka reprezentowali: Wójt Gminy Wólka Edwin Gortat, Wieceprzewodniczący Rady Gminy Wólka Michał Kornet, jak również mieszkańcy Świdnika Dużego Pierwszego oraz Rudnika, którzy przygotowali piękne wieńce dożynkowe. Wieniec Sołectwa Świdnik Duży Pierwszy  był w kształcie kuli ziemskiej wykonany z pszenicy, żyta, owsa i jęczmienia. Na górze wieńca umiejscowiona była Święta Rodzina- figury Jezusa Chrystusa, Najświętszej Marii Panny oraz Świętego Józefa wykonane ze zbóż.

Wieniec, który przygotowali mieszkańcy sołectwa Rudnik to wieniec tradycyjny w kształcie korony wykonany z kłosów ze zbóż. Na koronie umiejscowiony był chleb- owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich, który jest symbolem życia, radości, sytości, szczęścia.

W ramach prezentacji dorobku i tradycji naszego regionu uczestnicy mogli podziwiać „Wioskę” LGD „Kraina Wokół Lublina”, w której nie zabrakło stoiska Gminy Wólka. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, a to m.in. za sprawą poczęstunku, który przygotowali dla nas: LADROS s.c. A. Lewczyk, R. Lewczyk, Dom Weselny „Rozmaryn”, Zajazd „Hetman”, Gospodarstwo Ogrodnicze „Szczepanówka” oraz Gospodarstwo Ogrodnicze "Turkiszon". Serdecznie dziękujemy przedsiębiorcom za okazane wsparcie podczas promocji naszej gminy.

Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, iż zgłoszona przez Pana Wójta posesja Pana Radosława Owczarka z Łuszczowa Drugiego zajęła pierwsze miejsce w konkursie pt. „Najpiękniejsza posesja Powiatu Lubelskiego” w kategorii- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna. Panu Radosławowi składamy ogromne gratulacje i cieszymy się, że są na terenie naszej gminy tak piękne posesje, które pozytywnie wpływają na wizerunek naszej gminy.

posesja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek wojewódzkich.

 

Powrót