Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie III Gminny Konkurs Tańca "Taniec moja...

Kultura w Gminie

III Gminny Konkurs Tańca "Taniec moja pasja" pod patronatem Wójta Gminy Wólka Edwina Gortata

III Gminny Konkurs Tańca "Taniec moja pasja" pod patronatem Wójta Gminy Wólka Edwina Gortata

28.06.2017
Dnia 14 czerwca 2017r w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Sobianowicach odbył się III Gminny Konkurs Tańca "Taniec moja pasja".

Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia są panie Aleksandra Różewska-Bober i Agnieszka Skrzypek uczące w Sobianowicach. "Jesteśmy bardzo zadowolone, że nasz konkurs cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród uczniów naszej gminy" mówią organizatorki. "Jednocześnie jesteśmy niezmiernie wdzięczne Panu Wójtowi Edwinowi Gortatowi za wspieranie naszych działań, zrozumienie, hojność i objęcie patronatem konkursu"- dodają.

W tegorocznej edycji wzięło udział aż 50 uczestników z klas I-VI.  Dzieci zaprezentowały umiejętności taneczne występując w dwóch kategoriach: soliści i zespoły w dwóch grupach wiekowych (klasy I-III oraz IV-VI).

Konkurs ma na celu popularyzację tańca jako formy aktywnego wypoczynku, konfrontację umiejętności tanecznych i przegląd różnych form tanecznych, ale przede wszystkim jest to wspaniała zabawa taneczna i integracja dzieci z terenu naszej gminy. Również i w tej edycji konkursu uczniowie zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom. Jury brało pod uwagę kryteria takie jak: opracowanie choreograficzne, dobór muzyki, zaangażowanie tancerzy, ogólny wyraz artystyczny i poziom prezentacji, a także pomysłowość, estetykę i dobór kostiumów.


I tak laureatami w tym roku zostali:


w kategorii solista w klasach młodszych:


Alicja Wojteczko ze Szkoły Podstawowej w Sobianowicach


w kategorii solista klas starszych:


Kasandra Pawelec ze Szkoły Podstawowej w Turce


Puchar dla zespołu z klas młodszych powędrował do  "Promyczków" ze Szkoły Podstawowej w Pliszczynie, zaś w kategorii klas starszych zwyciężyły "Sówki" ze Szkoły Podstawowej w Świdniku Małym.


Po pięknych występach, oczekując na wyniki, na każdego uczestnika czekał słodki poczęstunek. Każda ze szkół otrzymała upominki dla swoich tancerzy. Wszystkim gratulujemy udanych występów!

 
Powrót