Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie IV Festiwal Kolęd i Pastorałek...

Kultura w Gminie

IV Festiwal Kolęd i Pastorałek „Jezusa narodzonego witajmy” Bystrzyca 2017

IV Festiwal Kolęd i Pastorałek „Jezusa narodzonego witajmy” Bystrzyca 2017

06.02.2017
Dnia 1.02.2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bystrzycy odbył się IV Festiwal Kolęd i Pastorałek „Jezusa Narodzonego witajmy” Bystrzyca 2017
Festiwal objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Starosty Lubelskiego, Wójta Gminy Wólka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. Gośćmi festiwalu byli przedstawiciele: WydziałuEdukacji, Kultury i Spraw Społecznych Powiatu Lubelskiego, Wójt Gminy Wólka, Kierownik ds. Osób Niepełnosprawnych przy PCPR w Lublinie, dyrektorzy ośrodków szkolno – wychowawczych i szkół ogólnodostępnych, rodzice oraz mieszkańcy Bystrzycy i okolic.
 
W Festiwalu wzięło udział 16 solistów i 16 zespołów zarówno z ośrodków specjalnych jak i szkół ogólnodostępnych z powiatu lubelskiego, gminy Wólka i powiatów sąsiednich.
 
 
Na zakończenie festiwalu miał miejsce występ orkiestry dętej „Henryczki”, przyjęty niezwykle serdecznie przez publiczność.
 
Festiwal przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych. 
Powrót