Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie Fotorelacja z Dożynek Wojewódzkich 2016

Kultura w Gminie

Fotorelacja z Dożynek Wojewódzkich 2016

Fotorelacja z Dożynek Wojewódzkich 2016

30.08.2016
Dożynki Wojewódzkie w Radawcu już za nami. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, zarówno związanych z tradycją ludową, jak i kulturalno-rozrywkową. Był przepiękny korowód wieńców dożynkowych, uroczysta Msza Święta Dziękczynna, występy zespołów ludowych z kraju i zagranicy,
a także wielobarwny kiermasz, liczne konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko, wystawa sprzętu rolniczego oraz koncerty.

W korowodzie wieńców dożynkowych Gminę Wólka reprezentowali: Przewodniczący Rady Gminy Józef Madoń, Wójt Edwin Gortat oraz Mieszkańcy Łuszczowa Pierwszego, którzy przygotowali piękny wieniec dożynkowy. Podstawa wieńca składała się z czterech kabłąków symbolizujących cztery pory roku wykonanych z kłosów pszenicy i owsa ozdobionych kwiatami i ziołami. W koronie wieńca znajdował się kielich i hostia otoczona ramionami z liści wykonanych z kłosów pszenicy.

W ramach prezentacji dorobku i tradycji naszego regionu uczestnicy mogli podziwiać „Wioskę” LGD „Kraina Wokół Lublina”, w której nie zabrakło stoiska Gminy Wólka. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, a to m.in. za sprawą poczęstunku, który przygotował dla nas Dom Weselny „Rozmaryn”, Gospodarstwo Ogrodnicze „Szczepanówka” oraz Gospodarstwo Ogrodnicze "Turkiszon". Serdecznie dziękujemy przedsiębiorcom za okazane wsparcie podczas promocji Naszej Gminy.

Zbliża się kolejna okazja do wspólnego biesiadowania- ŚWIĘTO PLONÓW GMINY WÓLKA 2016. 

Zapraszamy wszystkich do korzystania z wielu zaplanowanych atrakcji. 

Dzieci zapraszamy na bezpłatną krainę zabaw - animacje, malowanie twarzy, skręcanie balonów w przestrzenne formy, pokaz wielkich baniek mydlanych, konkursy z drobnymi upominkami, dmuchane zamki i place zabaw.

Dorosłych zapraszamy do odwiedzenia stoisk m.in. handlowych, gastronomicznych, z rękodziełem ludowym oraz naszego gminnego stoiska, na którym można będzie skorzystać z bezpłatnych gadżetów promocyjnych, ulotek o zdrowym żywieniu czy też poczęstunku.

Pasjonatów historii i sprzętu wojskowego zapraszamy na pokaz i przejażdżkę  samochodem wojskowym PZInż 303 z czasów II Wojny Światowej wyposażonym w karabin maszynowy wz. 38FK. 

Więcej informacji na stronie www.wolka.pl w zakładce aktualności.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek wojewódzkich.

Powrót