Tutaj jesteś Gmina Wólka Jednostki organizacyjne Biblioteki Filia w Turce
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Biblioteki

Filia w Turce

Filia w Turce

Filia biblioteczna w Turce istnieje od grudnia 1986 roku.

 

Na dzień 31 grudnia 2021 roku biblioteka posiadała księgozbiór liczący  6190 woluminów.  Od początku roku wpłynęło  326 nowych książek, z czego  195 pozycji zostało zakupione ze środków Organizatora, 21 darów, natomiast  110 książek ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Projekt został zrealizowany ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. „

W 2021 roku zarejestrowano 296 czytelników biblioteki. Na zewnątrz wypożyczono 5946  książek i  390 czasopism.

Od grudnia 2013 roku biblioteka uruchomiła wypożyczalnie książek w systemie Mak+.

Kierownikiem filii jest Anna Bobel-Żydek. 

Biblioteka w Turce współpracowała z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Turce. Zostało przeprowadzonych 4 lekcje biblioteczne dla przedszkolaków z Przedszkola „Marysieńka” oraz 2 lekcje dla uczniów ze Szkoły Podstawowej. Razem 8 godzin zajęć. Odnotowano 105 odwiedzin dzieci, skorzystało z zajęć 56 przedszkolaków i 13 uczniów. W czasie zajęć zadbano o przestrzeganie  zasad reżimu sanitarnego.

W miesiącu sierpniu 2021r. zostały zorganizowane  w Bibliotece w Turce wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Ogółem odbyło się 9 dwugodzinnych spotkań.  W trakcie zajęć miały miejsce różne aktywności: czytanie na dywanie, czyli głośne czytanie dzieciom połączone z zabawami nawiązującymi do treści przeczytanych książek, wykonywanie różnych prac plastycznych, gra w gry planszowe i edukacyjne, różne zabawy ruchowe i intelektualne w kręgu w pomieszczeniu biblioteki lub na świeżym powietrzu przed budynkiem remizy. Na zajęciach przeważała tematyka ekologiczna : segregacja śmieci, las i jego dobrodziejstwo, pszczoły, motyle, zwierzęta domowe. Poza tym odbyło się spotkanie o wartości przyjaźni, o kolorach w otaczającym nas świecie oraz kraina bohaterów z książek dla najmłodszych: Muminki i Gruffallo. Podczas  wakacyjnej akcji z zajęć skorzystało 21 dzieci. Odnotowano 63 odwiedzin, czyli  średnio po 7 dzieci na spotkaniu.

 

Biblioteka w Turce prowadziła  systematycznie Facebooka bibliotecznego. W ciągu całego roku przygotowano 115 postów.

W  okresie od 21.10.2021r. do 19.11.2021 r. w Bibliotece w Turce  gościła wystawa planszowa o S. Lemie przygotowana i udostępniona przez  Narodowe Centrum Kultury.

Biblioteka w Turce przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym. Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.

 

Godziny pracy biblioteki:

  • środa 10.30-18.30
  • czwartek 8.30-16.30
  • piątek 10.30 - 18.30

Lokalizacja filii i telefon kontaktowy:

 

Powrót