Tutaj jesteś Aktualności Razem bezpieczniej Akademia bezpieczeństwa

Akademia bezpieczeństwa

Logo projektuGmina Wólka w sierpniu br. złożyła do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego projekt pt. AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA W GMINIE WÓLKA, który znalazł się na liście trzech projektów zarekomendowanych z naszego województwa do postępowania konkursowego na szczeblu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W wyniku oceny na szczeblu centralnym nasz projekt znalazł się wśród 52 projektów z całej Polski, dla których Zespół ds. Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” zarekomendował przyznanie dotacji. 
 
 
Wartość projektu to 74 915,00 zł, co stanowi 100%  wartości dofinansowania z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.
 
W ramach projektu zorganizowane zostaną działania ukierunkowane na zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Gminy Wólka oraz przedsięwzięcia zmierzające do przeciwdziałania przemocy, ograniczania dostępu dzieci do różnego rodzaju używek tj. alkoholu, papierosów, środków odurzających, narkotyków.
 
W ramach pozyskanych środków zrealizowanych zostanie wiele ciekawych działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych, m. in.:
 
 • Konkurs plastyczny, muzyczny oraz fotograficzny pt. “ŻYJ AKTYWNIE, NIE ULEGAJ I WALCZ Z NAŁOGAMI”
 
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodzieży na różnorodne formy spędzania czasu wolnego bez alkoholu i narkotyków oraz na możliwości wykazania własnej aktywności w czasie wolnym.
Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich obejmuje okres przygotowywania prac w trzech kategoriach: konkursie plastycznym, fotograficznym oraz muzycznym.
 
 • Konkurs plastyczny adresowany do dzieci z przedszkoli z terenu Gminy Wólka.
Prace powinny być wykonane na papierze w formacie A3, techniką jednowymiarową, dopuszczalne są wszystkie techniki malarskie.
 • Konkurs fotograficzny adresowany do uczniów wszystkich klas gimnazjum i szkół podstawowych ze szkół z terenu Gminy Wólka.
Zdjęcia mogą być zarówno czarno- białe, jak i kolorowe oraz wykonane dowolną techniką.
 • Konkurs muzyczny adresowany jest klas gimnazjum i szkół podstawowych ze szkół z terenu Gminy Wólka.
Utwór muzyczny musi zawierać treść odpowiadającą tematowi konkursu. Preferowany jest każdy rodzaj muzyki oraz wykonawca solowy lub zespół.
Etap II to część finałowa, podczas którego odbędzie się finał konkursu muzycznego z udziałem wszystkich wykonawców oraz wręczenie nagród finałowych w konkursach.
Finał konkursu  zaplanowany jest podczas imprezy mikołajkowej pt. „Młodzi ze Świętym Mikołajem na rzecz bezpieczeństwa”.]
 
ZACHĘCAMY DZIECI I MŁODZIEŻ DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W KONKURSIE- DO WYGRANIA BARDZO ATRAKCYJNE NAGRODY RZECZOWE!!!
 
 • Debata „STOP AGRESJI”
Podczas debaty poruszane będą kwestie przestępczości i demoralizacji nieletnich, bezpieczeństwa młodzieży czy też współczesnych zagrożeń.
 
Debata odbędzie się  29 listopada 2016r. Szczegóły dotyczące miejsca oraz programu debaty już niedługo na stronie www.wolka.pl 
 
 • Cykl warsztatów pt. „EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY”
Tematyka warsztatów: cyberprzemoc, bezpieczna droga do szkoły, bezpieczne ferie zimowe oraz bezpieczeństwo na wsi.
 
Warsztaty odbywają się w szkołach podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Wólka. Celem warsztatów jest wyposażenie dzieci i młodzież w umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, tj. wypadki komunikacyjne, zabawy w domu, w szkole, nad wodą, w lesie itp., udzielanie pierwszej pomocy, umiejętność właściwej reakcji, powiadomienia służb ratunkowych, bezpieczne zachowania podczas zabaw zimowych, zagrożenia na wsi.
 
 • Impreza pt. „MŁODZI ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA”
 Ideą spotkania jest aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonej z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego.
 
Główne cele spotkania:
 • Aktywizacja dzieci w temacie szeroko rozumianego bezpieczeństwa;
 • Popularyzacja noszenia odblasków;
 • Uwrażliwieni na drugiego człowieka;
 • Promocja bezpiecznej zabawy;
 • Przestrzeganie dzieci przez niebezpieczeństwem i zagrożeniami na drogach, w szkole, na podwórku oraz w sieci.

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy- szczegóły już wkrótce!!!

 

OKRES REALIZACJI PROJEKTU

Projekt realizowany do 31 grudnia 2016r.

 

GRUPA DOCELOWA:

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży uczącej się w przedszkolach i szkołach z terenu Gminy Wólka oraz zamieszkujących na terenie Gminy Wólka

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Szczegółowe informacje o projekcie znajdziesz na:

https://www.facebook.com/wolkagmina/

oraz w siedzibie Urzędu Gminy Wólka (pok. 26, II piętro)

Jakubowice Murowane 8, 20-258 Lublin 62

Tel. 81 751 00 60, wew. 36

e-mail: emilia.sikorska@wolka.pl

 

ŹRÓDŁO FINANSOWANIA PROJEKTU

 

Więcej informacji o Programie „Razem bezpieczniej”: http://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/

 

Załączniki:

Plakat, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [1.47 MB]

Ulotka, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [2.60 MB]


Logo dofinansowania  

Aktualności - Akademia bezpieczeństwa