Tutaj jesteś Aktualności Przyjazna ekonomia - edukacja... Gmina Wólka  beneficjentem programu...

Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka

Gmina Wólka  beneficjentem programu „Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka”

Gmina Wólka  beneficjentem programu „Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka”

11.02.2020
W dniu 6 lutego 2020 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łuszczowie odbyło się podsumowanie projektu - „Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka”, który był realizowany w naszej szkole od września do lutego bieżącego roku.
Projekt Narodowego Banku Polskiego był skierowany do dzieci i młodzieży klas III - VI, ich rodziców i nauczycieli, a Gmina Wólka była beneficjentem tego programu. Celem programu było wykształcenie u uczniów nawyku oszczędzania, rozwijanie kompetencji finansowych, umiejętności odpowiedzialnego gospodarowania budżetem domowym oraz właściwego planowania wydatków. Uczniowie uczyli się mądrego wykorzystania pieniądza, zdobywali umiejętności zarządzania budżetem domowym.
 
W spotkaniu udział wzięli goście:
Przedstawiciel NBP Marek Momot
Pan Wójt Gminy Wólka Edwin Gortat
Pani Kierownik Referatu Obywatelskiego Elżbieta Skiba
Opiekun merytoryczny projektu Pan Marcin Chudek
 
Spotkanie poprowadziła Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Pani Magdalena Krystiańczuk. Zgromadzeni goście oraz uczestnicy projektu obejrzeli krótką prezentację artystyczną w wykonaniu uczniów. Po prezentacji głos zabrali nasi goście, podsumowując efekty programu. Każda klasa biorąca udział w projekcie otrzymała nagrody wręczane przez Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata.
Powrót