Tutaj jesteś Aktualności Obwieszczenia i Informacje Wójta Gminy Komunikat dotyczący zużycia wody

Obwieszczenia i Informacje Wójta Gminy

Komunikat dotyczący zużycia wody

Komunikat dotyczący zużycia wody

09.06.2017
Drodzy użytkownicy wody, w związku z przeprowadzoną bardzo dokładną analizą zużycia wody, za miesiąc maj 2017r. na terenie naszej gminy z ujęć wody w Wólce, Turce, Łuszczowie, Bystrzycy wynika, że zużyliśmy wody prawie dwukrotnie więcej niż w porzednich miesiącach i okresach analogiczych w poprzednich latach.

W niektórych ujęciach zbliżyliśmy się do maksymalnych ilości wynikających z uzyskanych pozwoleń na wydobycie. W związku z tym, niektórym odbiorcom wody, którzy chcą ją przeznaczyć do zabezpieczenia podstawowych celów domowych jak np: kąpiel, pranie, mycie, uruchomienia pieca do ciepłej wody szczególnie na drugich i wyższych kondygnacjach, brakowało wody co najmniej w godzinach 17:00 do 21:30 a szczególnie w soboty i niedziele.

Mając na uwadze wyżej wymienioną sytuację, zbliżający się dalszy okres wysokich dodatnich temperatur, modernizację ujęć wody, proszę wszystkich odbiorców wody o RACJONALNE gospodarowanie WODĄ.

Proszę wziąć pod uwagę, że jednym odbiorcom brakuje wody do spożycia i na podstawowe cele domowe a inni np.: podlewają trawniki, codziennie wymieniają wody w basenach kąpielowych, robią fontanny i prysznice dla zabawy, korzystają z hydrantów przeciwpożarowych, zmywają place i inne.

Szanowni odbiorcy wody, informuję, że ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, regulamin dostarczania wody, podpisane umowy, określają zasady i warunki zbiorowego zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi lub do celów domowych. Dlatego w przypadku nie poprawienia się sytuacji będę zmuszony do np. zakazywania poboru wody do celów innych niż do spożycia.

Komunikat dotyczący zużycia wody [PDF, 397 Kb]

Powrót