Tutaj jesteś Aktualności Pozyskaliśmy dofinansowanie na...

Aktualności

Pozyskaliśmy dofinansowanie na utworzenie gminnego żłobka

Pozyskaliśmy dofinansowanie na utworzenie gminnego żłobka

07.02.2020
Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, iż złożony przez gminę Wólka wniosek na utworzenie żłobka o nazwie ”Żłobek Gminny Maluszek” znalazł się na liście projektów wskazanych do dofinansowania.
Wniosek został złożony w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach modułu 1a (utworzenie przez jednostki samorządu terytorialnego w 2020 r. nowych miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów oraz zapewnienie ich funkcjonowania). Żłobek powstanie w budynku przekazanym przez Skarb Państwa, który znajduje się w Kolonii Pliszczyn.
 
W ramach pozyskanego dofinansowania oraz środków pochodzących z budżetu gminy wykonane zostaną roboty budowlane w zakresie dostosowania budynku do wymagań stawianych dla tego typu placówek, zakupione zostanie podstawowe wyposażenie oraz powstanie plac zabaw. W żłobku powstaną 22 miejsca dla dzieci do 3 lat z terenu naszej gminy.
 
Wysokość dofinansowania, jakie zostało pozyskane w ramach Programu MALUCH+” 2020 wynosi 726 000,00 PLN.
 
Zachęcamy Państwa do obejrzenia Panoramy Lubelskiej, w której znajduje się materiał o pozyskanym przez gminę Wólka dofinansowaniu na utworzenie żłobka na terenie naszej gminy:
Powrót