Tutaj jesteś Aktualności Szach mat i na rower

Aktualności

Szach mat i na rower

Szach mat i na rower

27.12.2019
Zakończyliśmy realizację zwycięskiego  projektu pt „Szach mat i na rower” w ramach dobrosąsiedzkiego konkursu WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
Otrzymane wsparcie finansowe pozwoliło nam na   rozbudowę  istniejącej infrastruktury przy Szkole Podstawowej w Pliszczynie  tj. zamontowaliśmy 3 podwójne stoły do gry w szachy oraz stojaki na 30 rowerów.  
 
Dzięki Projektowi  poszerzyła się liczba miejsc, w których można kulturalnie i aktywnie spędzać czas. Estetycznie i funkcjonalnie zagospodarowana przestrzeń daje możliwość wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu oraz sprzyja nawiązywaniu codziennych kontaktów mieszkańców, międzypokoleniowej integracji, popularyzacji gier podwórkowych . Mamy nadzieję na zmianę przyzwyczajeń dzieci i  młodzieży w nadmiernym spędzaniu czasu wolnego w Internecie i grach komputerowych.
 
Rozbudowa nowoczesnej infrastruktury rekreacyjnej pozytywnie wpłynęła na wzrost atrakcyjności i promocję Gminy Wólka.
 
Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych, krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Na terenie gminy Wólka PSE realizują projekt budowy linii 400 kV Chełm - Lublin Systemowa, która ma zabezpieczyć dostawy energii elektrycznej w południowo-wschodniej Polsce.
 
Dyrektor Elżbieta Purc
 
Link do strony Partnera: https://raport.pse.pl/
 
 
 
 
Powrót