Tutaj jesteś Aktualności Warsztaty dla rodziców w związku z...

Aktualności

Warsztaty dla rodziców w związku z programem „Przyjazna Ekonomia – edukacja ekonomiczna uczniów w Gminie Wólka”

Warsztaty dla rodziców w związku z programem „Przyjazna Ekonomia – edukacja ekonomiczna uczniów w Gminie Wólka”

29.10.2019
Prowadzony program „Przyjazna Ekonomia – edukacja ekonomiczna uczniów w Gminie Wólka” zakładał przeprowadzenie warsztatów skierowanych do rodziców uczniów uczestniczących w programie.
Autorom i organizatorom zależało, aby w warsztatach mogło wziąć udział jak najwięcej rodziców dlatego też odbyło się 10 spotkań, po 2 w każdej ze szkół zlokalizowanych na terenie Gminy Cykl warsztatów odbył się w terminie 26.09.2019 r. – 17.10.2019 r.
 
Zakresem tematycznym prowadzonych zajęć było przybliżenie rodzicom programu, metod w nim wykorzystywanych i celów edukacyjnych, które dzieci będą się starali osiągnąć dzięki programowi. Drugą częścią był warsztat poświęcony praktycznym aspektom edukacji ekonomicznej dzieci. Dzięki niemu rodzice mogli dowiedzieć się m.in.
 
  • dlaczego taka edukacja jest potrzebna i nie powinni jej zaniedbywać,
  • w jaki sposób uczyć dzieci zarządzać pieniędzmi,
  • właściwych sposobów dawania kieszonkowego,
  • korzyści z prowadzenia budżetów,
  • efektywnego oszczędzania.
 
Warsztat też stanowił dobrą okazją do zadania pytań czy wymiany doświadczeń i spostrzeżeń.
 
Prowadzącym warsztaty był Marcin Chudek – ekspert finansów osobistych, który na co dzień pomaga ludziom w podejmowaniu właściwych decyzji finansowych i zarządzania swoimi finansami.
 
Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia przyczynią się do jeszcze lepszej edukacji dzieci przez ich rodziców co zaprocentuje w przyszłości.
Powrót