Tutaj jesteś Aktualności Podpisanie umów na dofinansowanie...

Aktualności

Podpisanie umów na dofinansowanie kolejnych projektów przebudowy 3 dróg gminnych

Podpisanie umów na dofinansowanie kolejnych projektów przebudowy 3 dróg gminnych

11.09.2019
Pragniemy poinformować, że gmina Wólka w dniu 9 września podpisała umowy o dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych kolejnych projektów przebudowy 3 dróg gminnych: ul. Borówkowej i ul. Malinowej na osiedlu Borek w Turce oraz ciągu dróg wewnętrznych na działce nr 1273/14 w Turce odcinek 1 i 4 (za szkołą).
Wraz z obecnie przebudowywaną ul. Dębową, również finansowaną ze środków FDS, wartość dofinansowania inwestycji drogowych wyniesie blisko 2 mln zł. Wykonanie w 2019 r. wszystkich zadań poprawi jakość infrastruktury drogowej, a zaoszczędzone pieniądze z budżetu gminy będzie można przeznaczyć na inne inwestycje transportowe.
 
Uroczyste wręczenie umów z rąk Wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka miło miejsce 6 września br. w sali kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew, Poseł na Sejm RP Gabriela Masłowska, Radny województwa lubeskiego Marek Wojciechowski oraz Samorządowcy, którzy uzyskali dofinansowanie do dróg samorządowych gminnych i powiatowych w województwie lubelskim.
Powrót