Tutaj jesteś Aktualności OSTRZEŻENIE PAŃSTWOWEJ SŁUŻBY...

Aktualności

OSTRZEŻENIE PAŃSTWOWEJ SŁUŻBY HYDROGEOLOGICZNEJ  nr 2/2019

OSTRZEŻENIE PAŃSTWOWEJ SŁUŻBY HYDROGEOLOGICZNEJ nr 2/2019

30.08.2019
W związku z obecnym prognozowanym występowaniem niżówki hydrogeologicznej we wrześniu 2019 r. państwowa służba hydrogeologlczna utrzymuje stan zagrożenia hydrogeologicznego dla następujących województw: lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego i śląskiego. Ponadto stan zagrożenia wprowadza się również dla województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz dolnośląskiego.

Utrzymujące się niskie stany położenia swobodnego zwierciadła wód podziemnych pierwszego poziomu wodonośnego mogą lokalnie powodować występowanie niedoborów wody w indywidualnych płytkich ujęciach gospodarskich oraz w ujęciach komunalnych eksploatujących pierwszy poziom wodonośny. W najbliższych tygodniach nie przewiduje się trudności w pobieraniu wody z głębszych poziomów wodonośnych. w tym eksploatowanych przez ujęcia komunalne bądź przemysłowe.


Więcej informacji na temat prognozowanej sytuacji hydrogeologicznej, w tym zasięgu występowania niżówki hydrogeologicznej, jest dostępnych na stronie internetowej państwowej służby hydrogeologicznej: https://www.pgi.gov.pl/psh/psh-2/aktualna-sytuaqa-hydrogeologiczna.html.

 

OSTRZEŻENIE PAŃSTWOWEJ SŁUŻBY HYDROGEOLOGICZNEJ nr 2/2019 , plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [59.14 KB]

Powrót