Tutaj jesteś Aktualności Dożynki zbliżają się wielkimi krokami

Aktualności

Dożynki zbliżają się wielkimi krokami

Dożynki zbliżają się wielkimi krokami

17.07.2019
Zaledwie klika tygodni temu obchodziliśmy Noc Świętojańską, astronomiczny początek lata a już na polach naszej gminy rozpoczęły się żniwa. Po czasie wytężonej i ciężkiej pracy w trudnych i jakże nieprzewidywalnych tego lata warunkach atmosferycznych, nadchodzi czas dziękczynienia za zebrane plony.
Święto Plonów Gminy Wólka odbędzie się 25 sierpnia br. w Jakubowicach Murowanych w nowo wybudowanym Amfiteatrze, na które serdecznie Państwa zapraszamy.
 
Zapraszamy naszych Mieszkańców wspólnego świętowania oraz do aktywnego włączenia się w prace przygotowawcze naszej lokalnej imprezy. Mile widziana jest każda forma pomocy tj. dostarczenie: snopów różnych odmian zbóż, kwiatów, ziół, warzyw i owoców, kostek/bel słomy, czy też „rekwizytów” symbolizujących „tradycję wiejską”.
 
W przypadku zainteresowania z Państwa strony wzięciem aktywnego udziału w planowanym przedsięwzięciu, bardzo proszę o możliwie jak najszybszy kontakt mailowy (adres e-mail: emilia.sikorska@wolka.pl)  bądź telefoniczny (885 822 821) z p. Emilią Sikorską w celu ustalenia szczegółów współpracy.
 
Liczymy na zaangażowanie całej społeczności lokalnej w planowane wydarzenie, gdyż wspólnymi siłami możemy sprawić, aby to gminne święto plonów na długo zapadło w pamięci nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale i przybyłych gości.
Powrót